کاخ سفید:

در سفر منطقه‌ای بایدن به دنبال سپر دفاعی موشکی نیستیم

در سفر منطقه‌ای بایدن به دنبال سپر دفاعی موشکی نیستیم

به گزارش سراج24؛ جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت بایدن روز سه شنبه این مطلب را در گفتگو با خبرنگاران در خصوص اهداف سفر بایدن به منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) و  اینکه آیا آمریکا به دنبال ایجاد یک ائتلاف منطقه ای با شرکت کشورهای عرب و اسرائیل برای مقابله با توان موشکی ایران است، بیان کرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: من در این خصوص شما را به مرکز فرماندهی سنتکام ارجاع می دهم. ما در این سفر به دنبال ایجاد یک سپر دفاعی موشکی نیستیم.

وی در عین حال مدعی شد: البته یکپارچگی و همکاری عمیق‌تر میان همه کشورهای منطقه در برابر تهدید ایران از جمله تهدید موشکی این کشور، اولویت واقعی این دولت آمریکا است و ما انتظار داریم هنگام سفر رئیس جمهوری به منطقه این مساله را دنبال کنیم.

بر اساس اعلام کاخ سفید، جو بایدن در اولین سفرش به عنوان رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه، در تاریخ ۱۳ تا ۱۶ جولای (۲۲ تا ۲۵ تیر ماه) به این منطقه و مشخصا اسرائیل، کرانه باختری و عربستان سفر خواهد کرد.

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه رجزخوانی‌های سران این رژیم مدعی تشکیل ائتلافی برای مقابله با ایران شده است.

این مقام صهیونیستی در کمیته امور خارجی پارلمان رژیم صهیونیستی ادعا کرده است که این ائتلاف "مبنی بر سامانه‌های پدافند هوایی به رهبری آمریکا در منطقه خاورمیانه تشکیل شده است."

 وی ادعا کرده که این ائتلاف توانسته است حملات ایران به فلسطین اشغالی و دیگر کشورها را خنثی کند.

 بنی گانتس به اعضای دیگر ائتلاف مورد ادعای خود اشاره نکرده است.

رسانه‌های عربی نیز ۲۰ خرداد ماه گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان بخشی از چشم انداز همکاری مشترک با برخی کشورهای عربی، سامانه هشدار سریع و راداری را در مناطقی از خاورمیانه از جمله امارات و بحرین مستقر کرده است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا کرده است: در سال گذشته همراه با همکارانم در پنتاگون و دولت [بایدن] برنامه گسترده ای را برای تقویت همکاری بین اسرائیل و کشورهای منطقه تحت رهبری آمریکا و سنتکام هدایت کرده ام. وی ابراز امیدواری کرد که بایدن در سفر پیش‌رو به عربستان گام دیگری در این زمینه بردارد.

تحلیلگران معتقدند رژیم صهیونیستی در حالیکه  اکنون از درون دچار بحران قدرت است، به دلیل ناکامی و ناتوانی در برابر محور مقاومت،   در پی عادی سازی روابط و ائتلاف با برخی حکام سازشکار منطقه است.

اخبار مرتبط

واژه "اسرائیل" از بخش فروش بلیط جام جهانی قطر در سایت فیفا حذف شد

آمریکا باید به نگرانی‌های منطقی ایران درباره بازگشت به برجام پاسخ دهد

جنگ برای آمریکا ابزار سلطه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha