امیرعبداللهیان:

به آمریکا تذکر دادیم در صورت تصویب قطعنامه دست بسته نخواهیم بود

 به آمریکا تذکر دادیم در صورت تصویب قطعنامه دست بسته نخواهیم بود

به گزارش سراج24؛ حسین امیر عبداللهیان روز سه شنبه درخصوص روند تحولات گفت‌ وگوها برای رفع تحریم‌ها در جمع کارکنان و خانواده‌های اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان افزود: بارها به آمریکا متذکر شدیم که اگر مسیر قطعنامه را پیش ببرند، ما دست بسته نخواهیم بود. از آنها خواستیم مسیر سیاسی گفت وگوها دنبال شود تا برای رفع تحریم‌ها به توافق برسیم و بتوانیم در وین این موضوع را اعلام کنیم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: طرف آمریکایی اعلام کرد که قطعنامه‌ای ارائه کرده و این موضوع برای ما حیثیتی است، اما آماده‌ایم که قطعنامه را از نظر محتوا تغییر داده تا با کمترین محتوا علیه ایران صادر شود.

امیرعبداللهیان ادامه داد: این موضوع را قبول نکردیم و به آمریکایی‌ها گفتیم که اگر قطعنامه‌ای صادر شود ما اقدامات هسته‌ای جدید خود را آغاز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در پروسه هسته‌ای، دانشمندان توانمند ما که عمدتا نیروهای جوان هستند دست پری دارند، ادامه داد: به صورت قانونی اقدامات هسته‌ای خود را به دبیرخانه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین اعلام کردیم. در یک حرکت متقابل در مقابل صدور هرگونه قطعنامه احتمالی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کردیم. اول چند زنجیره جدید سانتریفیوژ را گازدهی و اقدام به غنی‌سازی اورانیوم خواهیم کرد و ثانیاً ماشین‌های سانتریفیوژ نسل جدید را نصب می کنیم و ثالثا دوربین‌هایی که بر مبنای برجام بیش از تعهدمان در سایت‌ها را پذیرفته بودیم از مدار خارج خواهیم کرد از این رو با تصویب قطعنامه و رفتار غیرسازنده طرف آمریکایی، این اقدامات را کلید زدیم.

وزیر امور خارجه افزود: در گام اول هم سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران ۲۷ دوربین برجامی و دوربینی که داوطلبان نصب شده بود را از مدار خارج کرد و همچنین گام های بعدی نیز اتخاذ شد.

اخبار مرتبط

آسیب شناسی ۱۰ پرونده کثیرالشاکی با حضور رئیس عدلیه

بر اخذ تضمین‌های لازم، رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی تاکید داریم

قرارداد خرید ماهواره خیام را به قرارداد انتقال تکنولوژی تبدیل کردیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha