لزوم مراجعه سریع به مراکز درمانی با داشتن علائم مشکوک به وبا

لزوم مراجعه سریع به مراکز درمانی با داشتن علائم مشکوک به وبا

به گزارش سراج24؛ شهاب مستوفی در گفت‌وگویی اظهار کرد: وبا یک بیماری اسهالی واگیردار است که توسط میکروبی به نام ویبریوکلرا ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به مهمترین علائم بیماری وبا بیان کرد: ️ احساس پری و غرغر شکم و به دنبال آن اسهال آبکی شدید با دفعات اجابت مزاج مکرر، نداشتن دل درد و دل پیچه، استفراغ بدون حالت تهوع قبلی و نداشتن تب و یا تب خفیف در کودکان از جمله این علائم است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به راه‌های پیشگیری از بروز بیماری‌های وبا تصریح کرد: از آشامیدن آب غیرمطمئن (چاه، استخر، جوی آب و دریاچه) و آب غیرشرب (پارک‌ها و…) جدا خودداری کنید و️ دستان خود را مرتب با آب و صابون بشوید.

وی ادامه داد: ️ از استحمام، شنا و شست‌وشوی ظروف با آب آلوده و غیر بهداشتی بپرهیزید، ️از قرار دادن مواد غذایی نشسته یا خام در کنار مواد غذایی شسته شده یا پخته پرهیز کنید، از مصرف یخ‌های فاقد مشخصات بهداشتی جدا خودداری شود.

مستوفی با بیان اینکه️ میوه و سبزیجات را قبل از قرار دادن در یخچال با آب سالم بشویید و ضدعفونی کنید، متذکر شد: ️از مصرف فاضلاب خام جهت کشاورزی و آبیاری مزارع خودداری کنید، همچنین کوتاه کردن ناخن‌ها و تمیز نگه داشتن آنها در پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های اسهالی بخصوص نزد کودکان حائز اهمیت است.

اخبار مرتبط

طرح اقتدار پلیس امنیت کلید خورد/ دستگیری ۳۰۴ نفر از اراذل و اوباش

بازار مسکن مقداری از تب و تاب افتاد

الکس از آمریکا تا فساد در دبی/ بهره کشی جنسی به کمک مادر!

0 نظر

ارسال نظر

capcha