جلال زاده در نشست خبری مطرح کرد:

آمریکا امروز در پررویی مدرن است/ تشریح برنامه های هفته «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکا»

آمریکا امروز در پررویی مدرن است/ تشریح برنامه های هفته «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکا»

به گزارش سراج24؛ وحید جلال زاده رئیس ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی و بزرگداشت شهدای هفتم تیر در نشست خبری - مطبوعاتی «حقوق بشر آمریکایی» که صبح امروز 5 تیرماه 1401 در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، در تشریح رویکرد و سیاست ها و اعلام اهم برنامه های این  هفته، با اشاره به چهره مخملی در دستکش های آهنی و ژست های حقوق بشری دولت مستکبر آمریکا، گفت: دولت مستکبر آمریکا همواره با رفتار ظاهری حقوق بشری با دولت ها و ملت ها برخورد داشته در حالیکه خلاف آن را عمل کرده است و زمان آن فرا رسیده تا با ادامۀ روند ادبیات زشت، اهانت آمیز و زورگویانه و خوی استکباری و استعماری دولتمردان امریکا در مواجهه با موضوع حقوق بشر، بویژه در ایران و سایر کشورها، چهره ضد حقوق بشری آنان را با افشای جنایات و ظلم بر ملت ایران در حوادث تیر ماه، بازخوانی و آشکار سازی کنیم.

وی ضمن گرامیداشت یاد و نام و خاطرۀ شهدای عزیز و گرانقدر تیر ماه، از ترور مقام معظم رهبری در ششم تیر ماه 1360 در مسجد ابوذر تهران تا فاجعه هفتم تیر و شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و 72 یار با وفای ایشان و انقلاب اسلامی با حمایت و تشویق آمریکا و حوادث حمله شیمیایی دولت مزدور و بعثی صدام به شهرستان سردشت و ترور امام جمعه یزد، شهید آیت الله صدوقی (بازهم با حمایت و تشویق آمریکا)و اسقاط هواپیمای مسافربری ایران در آب‌های خلیج فارس توسط ناو جنگی آمریکا در 12 تیر ماه ، به عنوان اسناد گویای ضد حقوق بشری دولت آمریکا بر شمرد.

رئیس ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی ادامه داد: این حوادث نه تنها در زمان خود، بلکه با گذشت سال ها، به قدری برای ملت ما تلخ بوده که یادآوری هر یک از این حوادث تاریخی  خود به تنهایی سر فصل نوینی از صف‌آرایی "جبهه سلطه و استکبار جهانی"، به شکل مستقیم یا تشویق و حمایت از تروریست ها در مقابل جبهه حق و حقیقت و ایستادگی و مبارزه بی‌امان ملت ایران علیه ام‌الفساد جهانی، شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار را یادآور می شود.

جلال زاده با برشمردن وقایع تاریخی و تاریخ ساز این هفته، یادآور شد که ملت ایران به خوبی در حافظه خود دارد که عناصر منافقین مورد حمایت آمریکا، در روز ششم تیر ماه 1360 با جاسازی مواد منفجره در دستگاه ضبط صوت در محل تریبون سخنرانی مقام معظم رهبری (که آن روزها امام جمعه تهران بودند) در مسجد ابوذر تهران و انفجار آن، قصد ترور و به شهادت رساندن معظم له را داشتند که به توفیق الهی، این قصد شوم آنان، نقش بر آب شده وبا وارد شدن جراحاتی بر دست راست ایشان، این حادثه سپری شد.

وی افزود: در حادثه 7 تیر ماه 1360 باز هم منافقین و اینبار با خباثتی مضاعف و نقشه ای پیچیده تر و استفاده از عناصر تروریستی مورد حمایت آمریکا ، با بمب گذاری در سالن جلسات حزب جمهوری اسلامی سابق، که هر هفته محل تجمع نیروهای خدمتگذار و مخلص انقلاب اسلامی بود، قصد انفجار و به شهادت رساندن جمعی از ابرار را داشتند و این نقشه شوم در شامگاه هفتم تیر به وقوع پیوست و شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی رئیس قوه قضائیه و 27 نماینده مجلس شورای اسلامی و 25 عضو اجرایی قوه مجریه و از جمله دو وزیر و 20 عضو فعال حزب جمهوری اسلامی و از دلسوزان نظام و یاران صدیق امام، مظلومانه به شهادت رسیدند.

وحید جلال زاده رئیس ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با بیان اینکه در روز 8 تیر۱۳۶۶ ، ارتش رژیم بعثی صدام، مورد حمایت آمریکا و غرب، با استفاده از بمب‌های شیمیایی دریافتی از کشورهای غربی، چهار نقطه پر ازدحام شهر سردشت ( از توابع استان آذربایجان غربی) را مورد حمله قرار داد گفت: در این حمله ، ۱۱۰ نفر از ساکنان غیرنظامی و از کردهای غیور ایرانی به شهادت رسیده و ۸۰۰۰ تن دیگر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفتند و مسموم شدند.

وی عنوان کرد: در روز 8 تیر ماه 1360 بازهم منافقین با ترور رییس زندان اوین ، شهید محمد کچویی ، یکبار دیگر ددمنشی و تروریست بودن خود را آشکار ساختند. در روز 11 تیرماه 1361 ، بازهم منافقین سنگدل و جنایتکار مورد حمایت آمریکا با ترور آیت الله صدوقی ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه عزیز شهر یزد ، مردم ما را عزادار کردند.

وحید جلال زاده ادامه داد: اوج این دشمنی و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی در روز 12 تیرماه 1367 و با انجام عملیات تروریستی و و اسقاط هواپیمای مسافربری که با پرواز شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از تهران به مقصد دبی و پس از توقف بین راهی در بندرعباس ، در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز آبهای خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند. این جنایت از نظر میزان تلفات انسانی، هفتمین جنایت مرگبار هوایی تاریخ است.

جلال زاده این نکته را هم اضافه کرد: البته حوادث تلخ این ایام ، به عنوان نمونه ای از زیرپا گذاشتن حقوق بشر توسط نظام سلطه آمریکا مطرح است و اگر فقط بخواهیم کارنامۀ سراسر سیاه آمریکا  و دخالت های و رفتار های زشت دولتمردان آمریکا و نظام استکباری را پیش از انقلاب و پس از انقلاب اسلامی به نگارش در آوریم و به دخالت ها و شرارت های آمریکا در سایر کشور های مستقل و حتی کشور های همپیمان آنان بپردازیم، زمانی بیشتری را می‌طلبد، و البته این رفتارهای مستکبرانه بارها توسط امامین انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است.

*مدعی ترین حکومت در حقوق بشر، آمریکاست
رئیس ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با بیان اینکه نکته مضحک یا به عبارتی تلخند این اتفاقات این است که چهره ی عریان آمریکایی ها در پس پرده روابط بین الملل پنهان شده است گفت: امروز می توان دید مدعی ترین حکومت در حقوق بشر خود آمریکاست و مضحک تر از آن این است که آمریکا بسیاری از کشورهای آزادی خواه دنیا را به جرم حقوق بشر در مجامع بین المللی محکوم می کند.

وی افزود: مردم ایران با گوشت و پوست خود 17 هزار شهید ترور را در این سالها تجربه کرده اند و بهترین های خود را تقدیم انقلاب و اسلام کرده اند و آنهایی که در مرفق دستشان در به خون ملت ایران آغشته است، امروز در کشورهای غربی آزادانه فعالیت می کنند، نشست دارند و می‌بینیم که برخی از مقامات حال و سابق کشورهای غربی و آمریکایی در همایشی شرکت می کنند که بانیان آن کمر به قتل ملت ایران بسته اند.

وحید وحید جلال زاده ادامه داد: فرقه منافقین که در حقوق بشر آمریکایی که امروز در به عنوان سیاسی قلمداد می شود و اسمشان از لیست گروه های تروریستی خارج شده در جنگ عراق علیه ایران به عنوان خائنین به ملت، گرای مراکز درمانی و نظامی ملت ایران را به دشمن می دادند.

جلال زاده این مطلب را هم عنوان کرد که امروز بسیاری از گزارشاتی که در موضوع حقوق بشر و هسته ای به دروغ و کذب علیه ملت ایران داده می شود توسط همین گروه هاست و این یعنی حقوق بشر آمریکایی. کسانی که 17 هزار ترور در داخل کشور را انجام دادند، امروز گزارشات آنها مستند آمریکایی قرار می گیرد. خود آمریکا از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در داخل و در حوزه بین المللی است که متاسفانه با نفوذی که در سازمان ملل، در مجامع بین حقوق بشری و بین المللی دارند، می‌بینیم که کمترین محکومیت ها را در صحنه بین الملل برای آمریکا شاهد هستیم.

*آمریکا امروز در پررویی مدرن است
رئیس ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با اشاره به اینکه کشتار خود سرانه پلیس در آمریکا، اقدامات  نظام قضایی  و دخالت آنها در فجایای انسانی در کشورهایی مانند فلسطین، افغانستان و یمن بر کسی پوشیده نیست گفت: کشوری که بیشتری نقض حقوق بشر را در دنیا به خودش اختصاص داده است امروز در پررویی مدرن، داعیه دار حقوق بشر علیه جمهوری اسلامی و بسیاری از کشورهاست.

*ممانعت از ورود واکسن به کشور
وی ادامه داد: با اینکه جمهوری اسلامی مبلغ لازم جهت خرید واکسن کرونا را پرداخت کرده بود، اما آمریکایها مانع از ورود واکسن به کشورمان شدند و جالب است این اتفاق نه تنها برای ایران بلکه برای تعدادی دیگر از کشورها در حوزه بین الملل نیز رخ داد.

*افشای اطلاعات شخصی مردم
وحید جلال زاده افزود: آمریکا ۵ درصد از جمعیت جهان را به خود اختصاص داده، در حالی که بزرگترین زندان‌ بان جهان نام گذاری شده است و 25 درصد زندانیان دنیا در کشور آمریکاست. همچنین بسیاری از نهادهای آمریکایی داده‌ها و اطلاعات شخصی مردم را در اختیار شرکت های دولتی و غیر دولتی قرار می دهند و این یعنی نقض حقوق مردم خود آمریکا. دولت امریکا هم در داخل و هم در حوزه بین الملل، بزرگترین و مهمترین ناقض حقوق انسانی است. در همه گیری کرونا، که موضوع به محسوب میشد و جامعه جهانی را تحت الشعاع قرار داد، تبعیضات سیستماتیک آمریکای را هم برای ساکنان داخل آمریکا روا داشت و کشور های دیگر و در بحث اقلیت های نژادی، قومی و عمدتا سیاه پوستان و لاتین تباران و جوامع بومی نیز شاهد تبعیضات سیستماتیک در موضوع درمان و خصوصا کرونا بودیم.

جلال زاده تصریح کرد: در جنگ هایی که آمریکا در سالهای اخیر از جمله افغانستان که حضور فعال و فیزیکی داشت، آنها جنایت های متعددی را علیه مردم بی دفاع و غیر نظامی اعمال کردند. در بحث یمن حمایت های آمریکا از عامل جنگ یعنی عربستان سعودی باعث قتل، گرسنگی، تبعیض و نقض حقوق اولیه کودکان و زنان در این کشور گشته که امروز هم شاهد همین نقض حقوق بشر هستیم. بنا بر آمار رسمی سازمان ملل، در حال حاضر 82 میلیون نفر در جهان به دلیل آزار ، خشونت و نقض حقوق بشر در کشوشان باالاجبار جابجا شدند که بخش عمده ی آنها را مردم مظلوم مظلوم افغانستان به خودشان اختصاص داده اند و در این کشور عامل اصلی این موضوع دولت آمریکاست.

*تشریح برنامه های هفته «بازخوانی و افشای حقوق بشری آمریکا»
رئیس ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی و بزرگداشت شهدای هفتم تیر در پایان این نشست به تشریح رویکردها و همچنین و برنامه های تدارک دیده شده اشاره کرد و افزود: بر پایه حوادث اشاره شده، این هفته را به عنوان «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشری آمریکا» نامگذاری و با تشکیل ستاد مردمی و کمک دستگاه ها و نهادها، و با چند رویکرد اساسی، و با شعار محوری " ترور، تحریم و توحش " برنامه ریزی های مختلفی صورت پذیرفته که به مواردی از آنان اشاره می شود:

*رویکردهای برنامه ای:

1) در برگزاری مراسم این ایام ، قطعا نگاه " جهاد تبیین" و روایت حقیقی جنایات آمریکا مورد نظر بوده است.

2) گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، شهدای ترور، شهدای قربانی جنایت شیمیایی و میکروبی، و قربانیان سقوط هواپیمای مسافربری در آبهای نیلگون خلیج فارس از طریق برگزاری مراسم ویژه در استان‌ها و شهرستان‌های کشور.

3) برگزاری نشست‌های علمی و روشنگرانه و بصیرت افزایی در خصوص ماهیت و چگونگی پیدایش گروهک‌های تروریستی و افشای جنایات و اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا.

4) بهره گیری شایسته از فضای مجازی به عنوان فرصتی بزرگ و به‌کارگیری انواع ابزار ها و تولیدات فرهنگی و هنری و ادبی نظیر ویژه نامه، نشریه، بروشور، پیامک‌ها، شعر و قطعه ادبی  در جهت معرفی شهدای هفتم تیر، شهدای ترور و مظلومیت قربانیان سلاح های شیمیایی و میکروبی توسط دولت شیطانی آمریکا در ایران.

5) توصیف ابعاد گوناگون تروریسم و خسارات وارده بر ملت ایران با استفاده مطلوب از رسانه‌های تصویری نظیر فیلم، عکس، پوستر و .....

*برنامه ها:

1) برگزاری مراسم شکرانه سلامتی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در حادثه ترور معظم له درمساجد شاخص کشور بویژه در ششم  تیرماه سال 60 روز دوشنبه  06/4/1401 بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد جامع ابوذر (محل ترور معظم له) با محوریت مرکز امور مساجد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد و مراکز بسیج .

2) برگزاری مراسم محوری گرامیداشت شهدای هفتم تیر و پاسداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و هفتاد و دو تن از بهترین یاران امام خمینی (ره) در سراسر کشور با محوریت دوایر و نهادهای عضو مجمع نمایندگان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی.

3) برگزاری مراسم عطر افشانی و گلریزان مزار شهدای هفتم تیربا حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران مردم و مسئولان در پنجشنبه 09/04/1401 از ساعت 18:00 در محل بهشت زهرا ( سلام الله علیها) – قطعه 72 تن

4) برگزاری مراسم تجلیل از شهدا و جانبازان شیمیایی و میکروبی و همچنین  برگزاری دومین یاواره سراسری واستانی «نفس های سوخته»نکوداشت شهدا و جانبازان فاجعه بمباران شیمیایی سردشت روز سه شنبه مورخ 7/4/1401ساعت 16 در سالن یادمان شهدای شیمیایی سردشت و با حضور وسخنرانی دکتر قاضی زاده هاشمی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور  با محوریت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، سازمان بسیج مستضعفین و مشارکت انجمن دفاع ازحقوق مصدومین شیمیایی سردشت.

5) برگزاری مراسم تجلیل و تکریم هفده هزار شهدای ترور با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران و مشارکت تشکل های ایثارگری و بنیاد هابیلیان.

6) برگزاری مراسم بزرگداشت شهید آیت الله صدوقی در روز 9تیرماه سالجاری ساعت 30/7تا 9صبح در محل مسجد حظیره یزد.

7) برگزاری مراسم گلباران محل حادثه هواپیمای مسافربری ایرباس روز یکشنبه 12/4/1401ساعت 10الی 12در محل ناو شهید ناظری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  یا ناو جماران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

8) برپایی همایش "حقوق بشر آمریکایی " با سخنرانی دکتر کاظم غریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دکتر حسن رحیم پور ازغدی در روز چهارشنبه 8 تیر ماه ساعت 9 الی 12:30 دقیقه در تالار ایوان شمس تهران . ابتدای بزرگراه کردستان

9) برگزاری 300 همایش و نشست های بصیرت­افزایی با نگاه جهاد تبیین در زمینه شناخت ماهیت و چگونگی پیدایش گروهای تروریستی و جنایات آنان در ایران و کشورهای اسلامی و تبیین ابعاد شخصیتی شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر  با مشارکت ادارات کل تبلیغات اسلامی ، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مراکز صدا و سیما و مشارکت سازمان بسیج اساتید در برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی  از جمله در استانهای اصفهان،اردبیل،آذربایجان غربی، هرمزگان ،یزد ،کردستان،خوزستان،ایلام ،گیلان،مازندران و ...

10) برگزاری سلسله نشست های تبیین و معرفی ابعاد حقوق بشر اسلامی  و تلاش برای آزادی تعدادی از زندانیان و ارائه خدمات قضایی رایگان بمناسبت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی و اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان و برپایی میزهای خدمت مشاوره حقوقی و قضایی در مساجد با همکاری ادارات کل دادگستری و سازمان بسیج حقوقدانان سراسرکشور.

 11) برپایی نمایشگاه " جلاد کیست " با محوریت روشنگری و جهاد تبیین و افشای حقیقی چهره نفاق در استان البرز و در ابعادی کوچکتر در چند استان کشور .

 12) اجرای نمایشهای ضد استکباری و تئاتر پاتوقی توسط نوجوانان و جوانان بسیجی پایگاهها و مساجد در مکانهای مناسب (سراسرکشور)

13) برگزاری پویش وصیتنامه خوانی شهدا در باب چرایی دشمنی با آمریکا درفضای مجازی و رویدادهای محلی با تاکید برشهدای شاخص محله، پایگاه، مسجد

14) برگزاری نمایشگاه پوستر وعکس نوشته از شهید آیت الله دکتر بهشتی  و همچنین از جنایات استکبار جهانی به ویژه آمریکای جهانخوار علیه بشریت تحت پوشش دفاع از حقوق بشر و  برگزاری مسابقات فرهنگی ،هنری وادبی متعدد همچون ،کاریکاتور،عکس و..با موضوع هفته بازخوانی حقوق بشرآمریکایی در فرهنگ سرا ها ،مراکز فرهنگی ،هنری ،ادارات ، مصلی های نماز جمعه و فضای مجازی سراسر کشور .

15) اختصاص بخشی از خطبه های نماز جمعه به طرح موضوع هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی و شهدای هفتم تیر وافشای حقوق بشر آمریکایی

16) برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و تشکیل حلقه های صالحین در مساجد و پایگاههای بسیج با موضوع بررسی ابعاد حادثه هفتم تیر و جنایات منافقین با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

17) برگزاری نشست های تحلیلی، تبیینی وگفتگو محوردر خصوص جنایات آمریکا و برگزاری میزگرد و ویژه‌برنامه‌های روشنگری پیرامون افراط گرایی و جنایات سازمان یافته، تروریسم بین الملل و جنایات داعش سبت به ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی در مراکزصدا و سیما کشوربا حضور کارشناسان و صاحب نظران

18) بارگذاری مطالب مرتبط در طول هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در شبکه شاد برای دانش آموزی و برگزاری مسابقات فرهنگی هنری

19) هماهنگی لازم با سازمان اوقاف وامورخیریه  وسازمان تبلیغات اسلامی جهت بهره مندی از ظرفیت سالروز شهادت امام محمد تقی(ع) در روز پنج شنبه مورخ 9/4/1401 برای تبیین وقایع هفته بازخوانی وافشای حقوق بشر آمریکایی در مساجد، هیئات مذهبی و بقاع متبرکه سراسرکشور.

20) برپایی 450نمایشگاه کتاب آثار شهید بهشتی و دیگر شهدای شاخص هفتم تیر و بازنشر آثار ایشان در مراکز استانهای کشور .

 21) راه اندازی پویش و هشتک در فضای مجازی با موضوع  بازخوانی حقوق بشر آمریکایی توسط سازمان فضای مجازی سراج.

 22) برپایی نمایشگاههای خیابانی اینفوگرافی و کاریکاتور بازخوانی حقوق بشر آمریکایی از آثار هنرمندان برجسته کشوری و بین المللی توسط حوزه هنری.

23) برگزاری شب شعر حقوق بشر آمریکایی با همکاری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی وحوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی .

24) اجرای پاتوقی گروه های سرود پایگاه های مقاومت در نقاط پر تردد، پارکها و تفرجگاه

25) پخش نماهنگ و کلیپ های کوتاه 3 دقیقه ای در رابطه با جنایات آمریکا و سخنرانی بین الصلاتین فرماندهان پایگاه های بسیج و ائمه جماعات مساجد و همچنین جهت توزیع در شبکه های اجتماعی مجازی

26) فضاسازی و تبلیغات سطح شهر و تابلوهای بیلبورد با نصب جملاتی در خصوص جنایات آمریکا و بنر تمثال شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و سایر شهدای هفتم تیر

27) تبیین وارائه محتوای جذاب در قالب سیاست های دوگانه رسانه ای غرب و آمریکا علیه ایران به جامعه فرهنگیان و دانش آموزان و طرح واقعیات چهره ی آمریکا و غرب.

28) تولید وانتشار فیلم کوتاه ،نماهنگ ،موشن گرافی،اینوگرافی ،پوستر ،عکس نوشته و...از رخدادهای هفته بازخوانی وافشای حقوق بشر آمریکایی

29) اجرای تلاوت نور در بیش از 2000 کانون فرهنگی مساجد وهدیه ثواب آن به روح بلند و ملکوتی شهدای فاجعه هفتم تیر و شهدای ترور در سراسر کشور.

30) برگزاری نشست های جهاد تبیین با عنوان ایدئولوژی امامین انقلاب اسلامی  در برابر دسیسه های استکبار جهانی به فراخور سنی نوجوانان عضو مراکز کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان.

اخبار مرتبط

حمایت مدعیان حقوق بشر از جنایات صهیونیست‌ها جای تاسف دارد

سهم کشورهای دخیل در جنایت بمباران شیمیایی سردشت باید تعیین شود

دولت آمریکا نه حامی بلکه ناقض بزرگ حقوق بشر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha