توصیه جدید ستاد کرونا درباره استفاده از ماسک

توصیه جدید ستاد کرونا درباره استفاده از ماسک

به گزارش سراج24؛ عباس شیراوژن درباره مصوبات جلسه امروز ستاد ملی کرونا مورخ 4 تیر 1401، ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان کشور در راستای خدمت‌رسانی به مردم در مقابله با بیماری کرونا بیان کرد: یکی از جلوه‌های مهم قدردانی از کادر بهداشت و درمان، پرداخت مطالبات و معوقات پرستاران، پزشکان و بیمارستان‌هاست که لازم است وزارت بهداشت، دفتر ریاست‌جمهوری و سازمان برنامه و بودجه پیگیری کنند.

وی تأکید کرد: توصیه مؤکد ستاد ملی مقابله با کرونا بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن مسقف شلوغ، پرتردد و پرازدحام، وسایل نقلیه عمومی و بیمارستان‌ها است. در شهرهای زرد و آبی (فعلاً همه شهرهای کشور)، در سایر اماکن و فضاهای باز الزامی به استفاده از ماسک وجود ندارد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه عنوان کرد: توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا بر تزریق یک نوبت واکسن یادآور سال 1401 در تمام گروه‌های سنی بالاتر از 12 سال که 6 ماه از آخرین نوبت تزریق واکسن‌ کرونای آنها گذشته، (مانند واکسن‌های آنفلوآنزای هرساله) است، این واکسن بهتر است تا اواسط تابستان جاری تزریق شود، در این صورت سطح ایمنی جامعه در آستانه سال تحصیلی جدید، سفر اربعین و آغاز فصل پاییز به سطح مطلوبی می‌رسد.

اخبار مرتبط

کرونا دلیل بستری محسن رضایی/ معاون رئیس‌جمهور امروز مرخص می‌شود

شناسایی ۵۴۷۷ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته

واکسیناسیون قطره چکانی در روزهای اوج گیری کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha