شهید بهشتی یک نیروی تحول‌آفرین بود

شهید بهشتی یک نیروی تحول‌آفرین بود

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به هفته قوه‌قضائیه، اظهار کرد: شهید بهشتی نه تنها مظلوم زیست و به شهادت رسید، بلکه یکی از جهات مظلومیت ایشان نیز این است که شناخته نشد و هنوز هم شناخته نشده است.

وی افزود: شهید بهشتی در دوران طلبگی و پیش از انقلاب در ابعاد مختلف ما را راهنمایی و کمک‌های مالی و معنوی می‌کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه شهید بهشتی یک نیروی تحول‌آفرین بود و هیچگاه روند ایستایی نداشت، گفت: طرح مدرسه حقانی از سوی شهید بهشتی مطرح شده بود. ایشان برای خدا کار می‌کرد و از ناملایمت‌ها هراسی نداشت و آزاده و موحد بود.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: قبل از ترور فیزیکی، شخصیت شهید بهشتی را ترور و منزوی کردند، اما همانگونه که مقام معظم رهبری در مورد سردار دل‌ها، شهید سلیمانی فرمودند، اثر سردار سلیمانی و ترس دشمن از شهید سلیمانی انقلاب را بیمه کرد، گویا شعاع جدش حضرت اباعدالله حسین (ع) و خون هدایتگرش، افشاگر نفاق و منافقین بود.

وی افزود: شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی معمار دستگاه قضایی و یکی از متفکرین بزرگ تاریخ شیعه و علمای برجسته مجاهد، به‌روز و یکی از بزرگترین شخصیت‌های ایجادکننده سازمان، تشکیلات و عناصر کادرساز است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: شهید بهشتی ظرفیت عظیم مدیریت جهانی داشت، نه مدیریت ایرانی، اما این نعمت را از ما گرفتند.

حجت‌الاسلام صدیقی تأکید کرد: قوه قضائیه نگهبان قانون است، قوه قضائیه از پایمال و کمرنگ شدن قانون جلوگیری می‌کند و پاسدار امنیت مردم قانون‌مدار در مسئله پیشگیری و درمان است، چرا که در قدم اول سعی می‌کند در جامعه فضای امنیت و سلامت به وجود آوردند تا مردم مبتلا به هنجارشکنی و ایجاد ناامنی و تعدی و تجاوز نشوند.

وی ادامه داد: اگر کسی در فضای قانون و امنیت مرتکب گناهی شد، این قوه قضائیه است که بدون هیچ تبعیضی با فاسد و هنجارشکن و افرادی که تمدن و فرهنگ ندارند و قانون را محترم نمی‌شمارند، برخورد قانونی می‌کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: اقتدار دستگاه قضا سبب خاموش شدن فتنه آشوب ‌های خیابانی منافقین در کشور شد، امروز هم در جریان فتنه و جریانات دیگر که موجی را ایجاد می‌کند این قوه قضائیه است که نمی‌گذارد این امواج وارد زندگی مردم شود.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: همه روسای قوه قضائیه منتخب نایب امام زمان بودند و رسالت خود را ایفا کردند در این مرحله اخیر که دو شخصیت ممتاز، انقلابی و جهادی که رهبری انتخاب و انتصاب فرمودند تفاوتشان با رؤسای سابق قوه‌قضائیه این است که از درون قوه‌قضائیه بودند و امتحان خود را داده و اشراف و اطلاعات در اختیارشان بود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب برنامه ۷۰ صفحه‌ای آقای رئیسی را تحسین فرموده ودستور اجرا دادند. رئیس‌جمهور گفت که در قوه‌قضائیه، خودم مطالبه‌گر بودم، اگر رئیس‌جمهور شوم خودم بدهکارم اما اگر بخواهیم ریشه فساد را بزنیم باید ببینیم فساد از کجا ناشی می‌شود؛ آیت‌الله رئیسی با این انگیزه پرچم دستگاه اجرایی را در اختیار گرفت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: خدا را گواه می‌گیرم طی این یک دهه که ما در جمع شما مومنان هستیم قطعا سراغ ندارید که ما از کسی تعریف کرده باشیم اما من رئیس نورانی قوه قضائیه فعلی را از ۵۰ سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم ایشان شخصیتی متین، به معنی واقعی کلمه معتقد، جهادی، مسلط بر قانون و جریان دستگاه قضایی از لحاظ اشراف اطلاعاتی، مصمم، با عزم، بی‌حاشیه و به تمام معنا ولایتمدار و از بن دندان معتقد به ولایت است و در این شرایط جسمی و سنی بیش از یک جوان تازه کار، شتاب در امور دارد.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه امروز مسئولان زیر پرچم ولایت عاشقانه خدمت و با همه وجود در عرصه خدمت فداکاری می‌کنند، گفت: رئیس فعلی دستگاه قضا در مبارزه با فساد امتحان خود را داده و انتظار می‌رود با برنامه فرهنگی این مسیر را بهتر از پیش بپیماید.

وی اضافه کرد: انسجام، همدلی و هم‌افزایی قوا می‌تواند برای ما مدینه فاضله بسازد و در این مبارزه با فساد خود دستگاه قضا اولویت دارد و در توصیه مقام معظم رهبری تأکید شده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: رشد فضائل در دستگاه قضائی رو به افزایش است چون خود اخلاقی بودن، بی تکلف بودن، بدون مقدمه وارد مجتمع‌ها شدن، با زندانی ها گفت‌و گوکردن، با مردم ارتباط مستقیم برقرار کردن، مورد اعتنا قرار دادن نامه مردم رئیس دستگاه قضا کار فرهنگی است.

حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: قضات شریف کشور خود را تافته جدابافته از روحیه و روش حاکم بر دستگاه قضایی ندانند، باید وقتی مظلوم وارد محکمه و شعبه دادسرا می شود احساس عزت کند و با خود بگوید چه پناه‌گاه خوبی و امنیت مناسبی است.

وی با تأکید بر اینکه مردم وقتی وارد دادگاه‌های ما می‌شوند جایگاه عدالت را مختص امیرالمؤمنین می‌دانند و انتظار دارند قاضی علاوه بر رفتار عادلانه و بر مبنای عدل اخلاق خوبی نیز داشته باشد، گفت: اگر قاضی به عدل برخورد کند اما متکبر باشد عدالتش ناقص است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: علاوه بر قانون‌دانی، قانون‌مداری و عدالت به معنای واقعی کلمه، تواضع، اخلاق و احترام گذاشتن به مردم در اولویت است. قاضی باید خدا ترس باشد؛ قاضی‌ای که به ولایت اعتنا ندارد، حق قضاوت ندارند. قضات شریف زیاد هستند و الگوی ما نیز در قضاوت پیامبر و امیرالمؤمنین هستند.

حجت‌الاسلام صدیقی اظهار کرد: برخی‌ها غافل هستند و با القای شیطاین تغییر هویت داده‌اند که مقام معظم رهبری در روز ۱۴ خرداد در این باره تذکر دادند.

وی افزود: دشمنان و غافلان می‌خواهند سبک لباس و زندگی ما را غربی، شیطانی و لائیک کنند، اما ملت ایران هرگز خود را در مسیر اطاعت از غربی‌ها و شیاطین قرار نخواهند داد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: پای سخن شیاطین نشستن در این شبکه‌های مجازی، ماهواره‌ها و لجن‌پراکنی‌های روباه فرتوت انگلیس و عربستان سعودی، مثل پرستش آن‌ها است.

حجت‌الاسلام صدیقی تأکید کرد: اگر آن گوینده از خدا سخن می ‌گوید، همه شنوندگان بندگی خدا را می‌کنند، اما اگر گوینده شیطان است و حرف‌های شیطانی می‌زند کسی که به این سخنان گوش می‌سپارد، بندگی شیطان را می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه در سبک زندگی نیز اینگونه است، اظهار کرد: مسئله حجاب دستور خدا و قرآن کریم است و این همه بانوان محجبه و دارای مباهات در طول این ۴۳ سال در سنگر حضرت زهرا (س)، شهید دادند و برای حفظ ارمغان شهدا زینب‌وار ایستادند و با عفت، حجاب و قناعت، متانت و رضا و تسلیم‌شان مورد رضای خدا و خشنودکننده شهدا هستند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به کم‌آبی به ویژه در فصل تابستان اشاره و تأکید کرد: مسئله آب جزو مسائل بحران‌آفرین ما و انتظار است مردم در آب و برق صرفه‌جویی لازم را داشته باشند.

حجت‌الاسلام صدیقی همچنین به حادثه دلخراش زلزله در افغانستان اشاره و ضمن تسلیت این حادثه غم‌انگیز خاطرنشان کرد: با دستور رئیس‌جمهور، هلال احمر ایران با کمک‌های متناسب حضور دارند، اما انتظار است مردم در امر کمک‌های مؤمنانه به یاری مردم افغانستان بشتابند.

اخبار مرتبط

شهید بهشتی اجازه تعدی به حقوق اساسی مردم را نمی‌داد

غیرت دینی سپر جامعه است/برخی مشکلات در سیل اخیر نشان از مشکلات زیرساختی داشت

کارنامه قابل قبولی در حکمرانی نداریم/ از محیط دانشگاه دور نشدم

0 نظر

ارسال نظر

capcha