خطیب‌زاده:

ترکیه در مقابل ادعاهای تفرقه افکنانه صهیونیست‌ها سکوت نکند

ترکیه در مقابل ادعاهای تفرقه افکنانه صهیونیست‌ها سکوت نکند

به گزارش سراج24؛ سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (جمعه) اتهامات و ادعاهای بی اساس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در آنکارا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مولود چاووش اوغلو همتای ترک را مضحک و در چارچوب سناریوی از پیش طراحی شده برای تخریب روابط دو کشور مسلمان توصیف کرد و آن را بخشی از دسیسه تل آویو برای انحراف افکار عمومی ترکیه و منطقه از آرمان فلسطین و اقدامات تروریستی این رژیم کودک‌کش و خرابکار خواند.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در نشست خبری با همتای ترکیه‌ای خود باز هم ادعای خود درباره تلاش تهران برای هدف قرار دادن صهیونیست‌ها در خاک ترکیه را تکرار کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره افزود: متاسفانه از حدود یک هفته پیش یک عملیات روانی برای مشغول کردن رسانه‌ها به سناریوهای ساختگی با استفاده از اطلاعات نادرست و جهت دار جهت مهیا کردن فضا  برای طرح سناریوی  فرافکنانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی شروع شده بود.

* مظلوم‌نمایی‌های نمایشی این رژیم تروریست را کسی جز خودش باور نمی‌کند

وی تصریح کرد: کشور همسایه ما ترکیه به خوبی می‌داند ادعاهای فرستاده رژیم دروغگو و تروریست صهیونیستی تا چه میزان بی اساس بوده و انتظار می‌رود در مقابل این ادعاهای تفرقه افکنانه سکوت نکند. این رژیم بارها نشان داده است تا چه میزان غیرقابل اعتماد است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید مجدد بر اینکه پاسخ جمهوری اسلامی ایران به ترور و خرابکاری‌های رژیم صهیونیستی همیشه به صورت قطعی، مقتدرانه و بدون تهدید امنیت شهروندان عادی و تهدید امنیت کشورهای دیگر خواهد بود، اظهار داشت: مظلوم‌نمایی‌های نمایشی این رژیم تروریست را کسی جز خودش باور نمی‌کند و اگر به ظاهر نیز طرف‌هایی بر اساس مصلحت اندیشی زودگذر، نمایشی از همراهی داشته باشند، اما در واقع می‌دانند با چه رژیم خطرناکی روبرو هستند.

یائیر لاپید در این نشست خبری ضمن طرح ادعاهای تکراری علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد که تهران برای انجام حمله در ترکیه برنامه‌ریزی کرده است. وی در عین حال گفت که «در برابر تهدیدهای ایران، دست بسته نخواهیم ماند».

وزیر امور خارجه رژیم اشغالگر همچنین مدعی شد که ترکیه می‌تواند به تلاش‌های ایران برای انجام اقدامات تروریستی علیه صهیونیست‌ها در این کشور پاسخ دهد.

اخبار مرتبط

حمایت مدعیان حقوق بشر از جنایات صهیونیست‌ها جای تاسف دارد

واکنش ایران به تحریم‌های جدید آمریکا

«ناصر کنعانی» سیزدهمین سخنگوی وزارت خارجه / خطیب‌زاده مشاور امیرعبداللهیان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha