استفاده از ظرفیت بسیج مهندسین کشاورزی در حوزه امنیت پایدار/رونمایی از ۸ طرح بسیج مهندسین در آینده نزدیک

استفاده از ظرفیت بسیج مهندسین کشاورزی در حوزه امنیت پایدار/رونمایی از ۸ طرح بسیج مهندسین در آینده نزدیک

به گزارش سراج24؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدرضا جهانسوز در نشست مسوولان بسیج مهندسین کشاورزی کشور که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، با تشکر از نگاه ویژه وزیر جهاد کشاورزی به بسیج، گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که تحت سرپرستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کلیه بخش‌ها حضور دارد و وارد عملیات و کار شده است.

وی با اشاره به علت نامگذاری  ۲۷ خرداد به عنوان سالگرد تشکیل بسیج سازندگی و دهمین سالگرد تشکیل این سازمان اظهار کرد: این سازمان شبانه‌روزی و بدون چشم‌داشت در جهت اعتلای کشاورزی در حال تلاش است و در روزهای تعطیل اخیر بالغ بر ۶۰۰ گروه جهادی در ۳ روز وارد عرصه کشاورزی شدند.

این مسوول ادامه داد: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی در سراسر کشور در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند به عنوان نمونه سال گذشته در استان فارس به همت دامپزشکی و بخش خصوصی یک میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام واکسیناسیون، معاینه و درمان شدند و این تعداد در حال حاضر به بالغ بر ۵ میلیون راس دام رسیده است.

جهانسوز از رونمایی ۳ جلد کتاب با عنوان پایداری کشاورزی خبر داد و خاطرنشان کرد: هزاران مهندس بسیجی ولایتمدار و بی‌ادعا در تمام کشور آماده هستند تا مانند ۸ سال دفاع مقدس در میدان حاضر شوند.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گفت: در روزهای آینده تیم‌های تخصصی در حوزه دامپزشکی، دامپروری، آموزش و ترویج به مناطق اعزام می‌شوند و ۸ طرح از مجموع ۳۷ طرح این سازمان رونمایی خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی جامع کشاورزی و بالغ بر ده هزار نیروی مکان محور در حوزه کشاورزی اظهار کرد: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی این ظرفیت را دارد که در حوزه امنیت پایدار و گسترش سفره مردم با وزارت جهاد کشاورزی همکاری کند که با تخصیص اعتبار این نیروهای جهادی تقویت می‌شوند و تعداد آن‌ها به ۳۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط

تعاملات و مناسبات با روسیه را در چارچوب یک روابط راهبردی دنبال می‌کنیم

آیت‌الله رئیسی دقایقی قبل به تهران بازگشت

در دولت سیزدهم هیچ گونه شکایتی علیه اصحاب رسانه طرح نشده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha