مجتبی یوسفی:

برخی ادعای وطن پرستی دارند اما از هیچ کوششی برای تاریک جلوه دادن فضای داخلی کشور فروگذار نیستند

برخی ادعای وطن پرستی دارند اما از هیچ کوششی برای تاریک جلوه دادن فضای داخلی کشور فروگذار نیستند

به گزارش سراج24؛ مجتبی یوسفی نماینده اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت فیلم‌های ضد ایرانی و ژانر سیاه گفت: متاسفانه برخی با اینکه ادعای وطن پرستی دارند اما از هیچ کوششی برای سیاه نمایی و تاریک جلوه دادن فضای داخلی کشور فروگذار نیستند و این مساله را می تواند با نگاه کلی به برخی از آثار هنری در داخل و خارج ایران مشاهده کرد.

وی درباره نحوه مواجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مقابله با این دسته از فعالیت های هنری و سینمایی تصریح کرد: در برخی از دوره ها بویژه در دولت های یازدهم و دوازدهم شاهد بودیم که برخی از فیلم ها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از اعتبارات دولتی یا شرکت ‌های خصولتی استفاده و به نوعی به منابع کشور تکیه می کردند و در عین حال فیلم‌های می‌ساختند که چهره مشوش و ناخوشایندی از مبانی دینی و اعتقادی و فرهنگی کشور نشان می‌داد. خوشبختانه در دولت سیزدهم به این مساله توجه شده است.

نماینده اهواز با بیان اینکه فضای فرهنگ مبتنی بر ساختار نرم است گفت: ما به هیچ وجه با برخورد و مواجه به جایی نمی رسیم البته رویه وزیر محترم ارشاد ایجابی است و نه سلبی. این مساله را ما در حمایت ایشان از متخصصان، پیشکسوتان و جوانان خوشفکری دیدیم که در آثار هنری و فیلم‌های بلند و کوتاه خود به جنبه‌های افتخارآمیز فرهنگ و تمدن ایرانی پرداختند. از این رو،‌ گمان می کنم با استمرار این رویه بتوان شرایط را برای فضادهی به استعدادهای داخلی و جوانان با انگیزه فراهم آورد که به خلق آثار فاخر در حوزه معرفی درست و بدون تعریف فرهنگ ایرانی و اسلامی بپردازند.

اخبار مرتبط

عذرخواهی رییس صداوسیما از رهبر معظم انقلاب

«برادران لیلا» رسما توقیف شد

احکام انتصاب دو مدیر جدید این سازمان صادر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha