بیمه ایران ریسک صادرات کشور را کاهش می‌دهد

بیمه ایران ریسک صادرات کشور را کاهش می‌دهد

به گزارش سراج24؛ به نقل از روابط عمومی هلدینگ کسب و کار سبا، بیمه ایران با امضای تفاهم نامه‌ای چهار جانبه با سازمان توسعه تجارت، صندوق ضمانت صادرات ایران و هلدینگ کسب و کار سبا، بر فعالیت‌های خود برای پوشش ریسک صادرات و حمایت از تجار و بازرگانان بخش خصوصی افزود.

دراین تفاهم نامه که میان علیرضا پیمان پاک رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا علیخانی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، حسن شریفی مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران و محسن احمدی مدیر عامل هلدینگ توسعه کسب و کار سبا به امضاء رسید، بیمه صادرکنندگان و تضمین کاهش ریسک صادرات ساماندهی می‌شود.

براین اساس، هر کدام از طرفین تفاهمنامه در حوزه ارائه خدمات در حیطه وظایف و فعالیت‌های قانونی خود نسبت به تسهیل، ترغیب و توسعه صادرات کشور، ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و بیمه اتکایی تامین زیرساخت‌های مورد نیاز تجار، صادرکنندگان و شرکتهای ایرانی در داخل و خارج از کشور و گسترش و ارتقاء سطح کمی و کیفی همکاریهای فی مابین اقدام خواهد کرد.

حمایت و پشتیبانی از صادرات ایران از طریق ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و تضمین اعتبارات و سرمایه‌گذاری‌های مربوط به کالاها و خدمات صادراتی، مشارکت طرفین به منظور ارائه خدمات در هیات‌های تجاری، اجلاس‌های کمیسیون مشترک و غیره جهت تسهیل عقد قرارداد صادراتی تجار بخش خصوصی کشور با خریداران خارجی، استفاده از ظرفیت‌های بیمه ایران، هلدینگ کسب و کار سبا و شرکت‌های تابعه آنها جهت ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و بیمه اتکایی به منظور کاهش ریسک صادرات، توسعه تجارت خارجی و توسعه صادرات و ارائه خدمات ویژه بیمه‌ای به مراکز و اعضای مرکز تجاری ایران و وابستگان تجاری و اقتصادی خارجی سازمان و صندوق در کشورهای مختلف از جمله مهمترین محورهای این همکاری چهارجانبه است.

در این تفاهم نامه مشترک، شرکت سهامی بیمه ایران در خصوص ارائه پوشش‌های بیمه‌ای، تضمین اعتبارات و سرمایه‌گذاری مربوط به کالاها و خدمات صادراتی به شرکت‌های معرفی شده از سوی سازمان توسعه تجارت که از طریق صندوق ضمانت صادرات مورد تایید قرار گرفته است، اقدام خواهد کرد.

همچنین شراکت راهبردی طرفین برای طراحی پوشش بیمه‌های جدید مورد نیاز برای ریسک‌های شناسایی شده، صدور ضمانتنامه‌ها و بیمه‌نامه‌های لازم به منظور شرکت در مناقصات بین المللی،همکاری جهت ارایه پوشش‌های اعتباری به فعالین اقتصادی به صورت مشترک پیش‌بینی شده است.

طرفین در این تفاهم‌نامه همکاری جهت ارزیابی ریسک واعتبارسنجی خریداران خارجی کالاها و خدمات ایرانی و تهیه یک بسته ویژه حمایتی برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی واحدهای کوچک و متوسط و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کردند.

شراکت راهبردی جهت استفاده مشتریان و شرکای اقتصادی طرفین به منظوراستفاده از خدمات یکدیگر، معرفی تجار، بازرگانان و صادرکنندگان به هلدینگ سبا از سوی سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات برای همکاری‌های مشترک بخصوص در بازارهای صادراتی در زمینه احداث واحدهای اقتصادی، همکاری تجاری و بازاریابی، کمک به تسهیل و کاهش هزینه­‌های تامین مالی واحدهای صادراتی جهت حضور موفق در بازارهای صادراتی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

همچنین همکاری طرفین جهت برگزاری دوره‌های آموزشی و پژوهشی مشترک و تخصصی داخلی و بین‌المللی بخصوص آموزش‌های بیمه‌ای در جهت ارتقای توان صادراتی شرکت‌ها و تجار ایرانی  و همکاری جهت تامین زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، لجستیک، حمل ونقل مورد نیاز طرفین و شرکت‌ها، صادرکنندگان و تجار از دیگر موارد مهم این تفاهم نامه چهار جانبه است.

از دیگر موارد قابل توجه در این تفاهم نامه چهارجانبه می‌توان به ارائه خدمات تخصصی در حوزه حقوقی، فناوری اطلاعات و مهندسی به سازمان توسعه تجارت، بیمه ایران، صندوق، شرکتها، صادرکنندگان و تجار معرفی شده سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات، توسط هلدینگ سبا و گسترش همکاری‌های فی مابین در زمینه‌های مورد توافق با محوریت بیمه بین‌المللی و اتکایی، بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری خارجی، گردشگری و بازرگانی بین المللی اشاره کرد.

اخبار مرتبط

گُلر شو | پویشی به منظور پیشگیری از اعتیاد + عکس

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت

پدر تحریم ایران، چه نقشه ای دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha