رزمایش مدیریت مصرف آب و برق دستگاه‌ها برگزار می‌شود

رزمایش  مدیریت مصرف آب و برق دستگاه‌ها برگزار می‌شود

به گزارش سراج24؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، رزمایش آمادگی طرح نظارت میدانی در مدیریت مصرف آب و برق دستگاه‌های خدماتی چهارشنبه با همکاری وزارتخانه‌های نیرو، کشور و بسیج ادارات برای اجرای مصوبه هیئت وزیران در خصوص کاهش مصرف آب و برق دستگاه‌های خدماتی برگزار می‌شود.

طرح نظارت میدانی از اول تیرماه به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور آغاز و مراحل مختلف آن تا ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.

این طرح در مرحله نخست برای همه ساختمان‌ها و تأسیسات رده‌های مختلف وزارتخانه‌های نیرو، کشور، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و در مراحل بعدی برای سایر ادارات و نهادها برگزار می‌شود.

در این رزمایش همه موارد مرتبط با ادارات بر اساس مصوبه هیئت وزیران و همچنین اقدام‌های صرفه‌جویی مؤثر از جمله روشن‌کردن مولدهای برق اضطراری، خاموش‌کردن وسایل سرمایشی یک ساعت قبل از پایان کار اداری و در مناطق گرمسیر هم‌زمان با ساعت پایان کار اداری، استفاده از نور طبیعی برای روشنایی، خاموش‌کردن روشنایی و تجهیزات برقی بعد از ساعت کاری، مدیریت مصرف آب و ممنوعیت استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز و … اجرا و پایش شده و به‌صورت روزانه مصارف آب و برق ادارات به‌صورت میدانی و اقدام‌های اصلاحی لازم انجام می‌پذیرد.

اجرای موفقیت‌آمیز این طرح گام مهمی در تأمین آب و برق پایدار و گذر موفق از تابستان پیشرو خواهد بود.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، دستگاه‌های دولتی و خدماتی موظف هستند مصرف آب و برق خود را در ساعات اداری نسبت به مصارف مدت مشابه ۳۰ درصد و پس از پایان وقت اداری به میزان ۶۰ درصد کاهش دهند.

اخبار مرتبط

نحوه محاسبه هزینه آب و برق

رکورد مصرف برق کشور شکسته شد

وزیر نیرو در رأس هیئتی عازم قطر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha