آمریکا جنگ یمن را هدایت می‌کند

آمریکا جنگ یمن را هدایت می‌کند

به گزارش سراج24؛ به نقل از البوابه الاخباریه الیمنیه، «سعد بن عمر» تحلیلگر سعودی امروز یکشنبه برای اولین بار از زمان آغاز جنگ یمن در مارس ۲۰۱۵، اذعان کرد که آمریکا پرونده یمن را هدایت می‌کند.

بر اساس این گزارش، تحلیلگر سیاسی سعودی با اشاره به اینکه پرونده یمن در دست ایالات متحده است، گفت که ریاض حتی توانایی دستیابی به راه حلی جامع برای خروج از باتلاق جنگی که وارد هشتمین سال خود می‌شود، را ندارد.

رئیس مرکز مطالعات «قرن» با اشاره به اینکه راه حل جامع در یمن تنها با تصمیم گیری آمریکا محقق می شود، از وجود منافع و مصالح مشترک میان ریاض و واشنگتن سخن گفت.

اظهارات این مقام سعودی در آستانه سفر آتی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به ریاض مطرح شد؛ سفری که قرار است طی آن، بایدن با مقامات شماری از کشورهای جهان دیدار و گفتگو کند.

این اظهارات تحلیلگر سعودی، اخبارِ حاکی از تلاش عربستان برای خروج از باتلاق یمن را در بحبوحه تلاش‌های آمریکا برای غوطه‌ور نگاه داشتن این کشور در آن، تقویت می‌کند.

در طول سال‌های گذشته جنگ علیه یمن، عربستان سعودی به رغم بروز اختلافات میان واشنگتن و ریاض در مورد مدیریت پرونده یمن، همواره واقعیت مدیریت جنگ توسط آمریکا را پنهان کرده و سعی کرده جنگ را در راستای منافع خود جلوه دهد.

در این سالها، آمریکا با وعده‌های دروغین، به عربستان سعودی و امارات متحده اسلحه فروخته و آنها را وارد باتلاق جنگ یمن کرد. در روزهای گذشته هم کنگره از خبر سفر بایدن به عربستان سعودی استقبال کردند. این در حالی است که بایدن در وعده‌های انتخاباتی خود به دروغ گفته بود که جنگ یمن را پایان خواهد داد.

اخبار مرتبط

یحیی سریع: آماده هر فرمانی برای دفاع از فلسطین هستیم

رژیم سعودی از صهیونیست‌ها استقبال و از حجاج، باج‌گیری می‌کند

رژیم سعودی از صهیونیست‌ها استقبال و از حجاج، باج‌گیری می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha