جنجال همایون و موجینا در فضای مجازی/ سلطان سم اینستاگرام یا پسری بی گناه؟

جنجال همایون و موجینا در فضای مجازی/ سلطان سم اینستاگرام یا پسری بی گناه؟

به گزارش سراج24؛ مهدیه صادقی: داستان از پسر بچه‌ای ۱۴ ساله شروع شد که تصمیم گرفت مثل بزرگتر ها باشد و به قول معروف ، خودش را آدم بزرگ بداند و با دو دختر نوجوانی که کنار او هستند، پسر بچه داستان ما، خود را مصداقی بر چند همسری می‌داند.

همایون و دو ملکه اش ( به زعم خود) مثلث عشقی ایجاد کردند و دوباره موجب سر و صدا شدند.

با وجود جنجال ها و این سر و صدایی که در فضای مجازی به راه افتاد، یک بار دیگر وصف «کودک کار مجازی» از اذهان خطور می‌کند و دهان به دهان می‌چرخد که آیا به راستی این نوجوانان بازیچه ی دست اهالی رسانه و فضای مجازی هستند ؟؟   

اما ما این دفعه رفتیم سراغ نوجوان های هم سن و سال خودشان تا در رابطه با این موضوع با آن ها هم کلام شویم.

*ماجرای عمدی یا به ظاهر ساده ؟ 

در راستای این ماجرای پر پیچ و خم، از «حدیثه اسماعیلی» نوجوانی هفده ساله سوالاتی مطرح شد.

سراج24: چه دیدی نسبت به این حواشی داری؟

پاسخ: خب در وهله اول که یا خانواده دارند و خود خانواده‌ باعث همچین ماجرایی شده یا محروم از خانواده هستند و تربیت شده ی گروهی دیگرند و در راستای اهداف آن کار می‌کنند. برای این دو نفر به طری همگی مقصریم و در راس ماجرا آنهایی که همچین چیزی را به وجود آورد اند مقصرند و بعد هم آنهایی که حمایت می‌کنند. چون کارهای مجازی اگر حمایت نداشته باشند، فرد می‌رود سراغ یک ایده ی دیگر اما متاسفانه هم مردم همراهند و هم با حمایت خود فرزندانشان را به این راه مسوق می دهندو نیز ورود افرادی دیگر که خودشان در  فضای مجازی کار می‌کنند با گرفتن پول این موارد را تبلیغ می‌کنند. فقط دنبال معروفیت هستند و جذب فالوور و سپس نیز  انجام تبلیغات ‌و گرفتن پول های کلان.
در آخر اگر حمایتی صورت نگیرد اینطور رویه ها در نطفه خفه خواهند شد.

*کودک کار مجازی یا محصلی ۱۴ ساله ؟

شقایق آشوری نوجوانی هفده ساله که از تاثیرات مخرب این حواشی می‌گوید؛

به طور کلی تمام قضیه کار شده و جهت دار است، چون هزینه ی زیادی ام در قبالش پرداخت می شود مشخص است اما در نهایت این ها سُموم جامعه هستند. شما توجه کنید روی ذهن ما تاثیر گذاشته است. دیگر ببینید در بچه های کم سن تر که کاملا مستعد پذیرش هرگونه رذایل هستند چه تاثیر مخربی می‌گذارد. چون گروه هدف که ما و امثال من و شما نیسیتیم و مقصدشون همان سنین کم است که تهاجم را از پایه شروع کنند.

در این راستا و به گفته‌ی بسیاری از کارشناسان و فعالان حقوق کودک، حریم شخصی این کودکان هر روز و هر لحظه مورد هجوم قرار می‌گیرد و آن‌ها با انواع و اقسام آسیب‌های روحی و بعضا جسمی مواجه خواهند شد که بعضا بازتاب آن در جامعه امروزی قابل مشاهده است.

به جهت به سراغ «شیرین شفافی کارشناس حوزه تعلیم و تربیت» رفتیم تا از مقاصد پنهان این ماجرا به صورت کوتاه توضیحی ارائه کند.

*همانطور که مستحضر هستید هدف این کلیپ ها و حواشی تسخیر اذهان پاک و معصوم کودکان و نوجوانان است و این یعنی همان جنگ ادراکی و شناختی که مقصود دشمن پنهان هست. 
امروزه وظیفه و رسالت ما در مقابل این ماجرا و مواردی از این حیث جهاد تبیین است، یعنی تا قبل از این که ارزشات و مقدسات ما توسط دشمن نرم تحریف شود و به بچه ها منتقل شود، توسط خودمان در قالبی صحیح به این کودکان و نوجوانان ارائه کنیم، لذا همین کودکان هستند که آینده سازان این مرز و بوم می باشند.

به گزارش سراج24؛ آن چیزی که کارشناسان و متخصصان حوزه تعلیم و تربیت بر آن اتفاق نظر دارند این است که آموزش و روشن گری آدمی، از همان سنین کودکی و نوجوانی با محوریت خانواده آغاز می شود. در واقع نهاد خانواده محلی برای رشد و ترقی انسان بوده و هرآنچه که به وقوع و مرحله ظهور می رسد، محصول همان بذری است که از بنیان خانواده کشت می شود.

اخبار مرتبط

احتمال رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

چطور به کودکمان احساس امنیت بدهیم

شصت و پنجمین شماره‌ی مجله «سایبرنما» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha