استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران:

آثاری همچون تئاتر مخاطب تقلید از فرهنگ منحط غرب است/ مهم ترین شاخصه دوره پست مدرنیسم اباحه گری است

آثاری همچون تئاتر مخاطب تقلید از فرهنگ منحط غرب است/ مهم ترین شاخصه دوره پست مدرنیسم اباحه گری است

به گزارش سراج24؛ دکتر ابراهیم فیاض استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران در گفتگو با خبر۲۴ درباره نمایش ضد اخلاقی و مبتذل «مخاطب» گفت: به طور کلی این نگاه و برداشت از هنر محصول دوره پست مدرن است که دوره اباحه گری است و ساختاری که ایجاد می کند، اباحه گری است که بسیار وسیع بوده و مباحث تئوریک آن نیز بسیار گسترده است.

 وی با بیان اینکه یکی از ویژگی های پست مدرنیسم غربی این است که کل ثبات ها را از بین می برد گفت: 
این اتفاق در تمام ابعاد رخ می دهد از بحث معرفت شناسی تا بعد اخلاقو عملا هیچ مبنایی برای هیچ چیزی باقی نمی گذارد.

این استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران در ادامه با بیان اینکه اگر معنای واژه پست مدرن را ویرانگری بدانیم، حرف گزافی نیست، گفت: متاسفانه در ایران عده ای از سر نا آگاهی و عدم شناخت، برای کوبیدن مدرنیسم، به پست مدرنیسم پناه بردند و به گونه ای آن را مطرح کردند که متوجه معنا و خصوصیات آن نشدند.

وی افزود: یکی مثل فوکو که به ایران آمد و درباره انقلاب صحبت کرد، همجنس باز بود و اتفاقا بعد از تسخیر لانه جاسوسی به این اتفاق و انقلاب اسلامی حمله کرد.

فیاض با بیان اینکه از ابتدا بنای تفکر غرب همجنس گرایی بوده است: گفت: داوینچی که به عنوان یکی از دانشمندان و نابغه غربی مطرح می شود، گرایش به همجنسگرایی دارد که این ها انحرافات جدی و بزرگ اخلاقی غربی هاست و ریشه در قرون وسطا و کلیسای کاتولیک دارد.

فیاض با تاکید بر اینکه پست مدرن در کشورهای کاتولیسسیم شامل فرانسه وایتالیا دیده می شود گفت: به همین دلیل است که هر روز پرونده انحرافات جنسی کشیش های کاتولیک افشا می شود که فاجعه آمیز است و این در حالی است که تازه بسیاری از اسرار کلیسا را حفظ کرده و به بیرون درز نداده اند و خود مردم اعتراف کرده اند.

وی با بیان اینکه فراماسونری نیز در کشورهای کاتولیک به وجود آمده است گفت: فراماسونری نیز شبکه عظیمی از اباحه گری در بعد معرفت دینی و اخلاق است

وی ادامه داد: کل ساختاری که در این قصه وجود دارد، ریشه در انحرافات دینی مسیحیت دارد و کاتولیستی است که وقتی به شکل سکولار در می آید تبدیل به پست مدرن می شود که همه این ها کارشان ایجاد انحراف است.

فیاض با بیان اینکه پست مدرن ها در آخرین سیر خود به عمل شنیع زنای با محارم رسیده اند گفت : نه تنها زنای با محارم که الان از پساسکسشوالیست صحبت می کنند، یعنی فرد می تواند با همه افراد ا جمله همجنس باز یا غیر همجنس، محارم، غیر محارم و... ارتباط جنسی داشته باشد و بر اساس لذت جویی هر زمان و در هر مکان که دوست داشتید می توانید به هر کس که دوست داشتید این ارتباط را داشته باشید و این مسئله در غرب به شدت حاد است.

فیاض تصریح کرد: در ایران موضوعی که وجود دارد این است که متاسفانه همیشه شاهد تقلیدی کورکورانه از غرب هستیم  که در این باره فیلم زیاد ساخته اند و اخیرا اسپانیا در این زمینه بسیار فعال شده است و تئوری سازی قضیه هم در انگلیس و هلند رخ می دهد که به علاوه آمریکا این کشورها مسیر حرکت صهیونیسم جهانی برای همین کارها هستند.

این استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران افزود: نکته اساسی این موضوع این است که پشت صحنه این قضایا تنها مسائل جنسی نیست بلکه شکستن ساختار ملی و استقلال ملت هاست به این معنا که قصدشان این است همجنس بازی را به عنوان یک نهضت جهانی مطرح کنند و با این کار ساختار حکومتی و سیاسی را شکسته و از بین ببرند.

اخبار مرتبط

آثاری همچون تئاتر مبتذل مخاطب مصداق بارز اشاعه فحشاء است

بررسی نمایش مخاطب در کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور مسئولان ارشاد/ تقدیر از مطالبه گری مردم و رسانه ها برای برخورد با تئاتر غیر اخلاقی

تئاتر "مخاطب" نتیجه ولنگاری فرهنگی است/ وزیر ارشاد خود را به دولت رییسی برساند

0 نظر

ارسال نظر

capcha