صادرات دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس از سوی محققان کشور

صادرات دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس از سوی محققان کشور

به گزارش سراج24؛ به نقل از ستاد نانو، سید فرشید چینی مدیرعامل این شرکت فعال در حوزه تولید تجهیزات آزمایشگاهی، تولید تجهیزات آزمایشی در حوزه اندازه‌گیری زاویه تماس، کشش سطح و مطالعه انرژی سطح را از دستاوردهای این شرکت نام برد و گفت: نانو مهندسی سطح، همان فناوری‌نانو در سطح است که به ما کمک می‌کند خواصی را ایجاد کنیم که پیش از این وجود نداشته است. برای بررسی این خواص‌ نیاز به تجهیزات ویژه‌ای است که پیش از این با قیمت‌های ۷۰ تا ۸۰ هزار دلار از خارج وارد می‌شد، اما در حال حاضر این دستگاه‌ها در ایران تولید می‌شوند.

کسری شمس رفیعی، مدیر داخلی این شرکت نیز با اشاره به محصولات تولید شده در این شرکت، اظهار کرد: تجهیزات آزمایشی در حوزه اندازه‌گیری زاویه تماس، کشش سطح و مطالعه انرژی سطح به منظور تست رنگ‌ها، پوشش‌ها، شیشه، کاشی و سرامیک قابل استفاده است.

وی خاطرنشان کرد: آزمون‌های مختلفی با سامانه‌های اندازه‌گیری زاویه تماس تولید شده در این شرکت قابل انجام است و مهمترین تستی که می‌توان با این دستگاه گرفت، آزمون زاویه تماس استاتیک است که در آن می‌توان زاویه تماس قطره روی سطح را اندازه‌گرفت و سپس با پردازش تصویر خواص سطح را بررسی کرد. این خواص در صنایع مختلف نظیر رنگ، کاشی و سرامیک، شیشه و لعاب قابل استفاده است.

به گفته وی این تجهیزات بالاترین سطح فناوری و استانداردی برخوردار است.

رفیعی خاطرنشان کرد: رشد این شرکت به حدی است که بتواند استاندارد تجهیزات تولیدی را نیز تدوین کند و در این راستا در حال حاضر ما در بعضی از این زمینه‌ها، استاندارد بین‌المللی(ایزو) را نیز خودمان تدوین می‌کنیم.

تاکنون ۲۴ دستگاه از سامانه‌های اندازه‌گیری زاویه تماس به فروش رفته و مشتریان این دستگاه تنها مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی نیستند بلکه دامنه کاربرد این دستگاه به صنعت نیز رسیده است.

این شرکت همچنین تاکنون ۹ دستگاه مختلف از این سامانه را طراحی و تولید و در حال حاضر روی سه دستگاه جدید تحقیقات خود را آغاز کرده است. دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس پیش از این به کشورهای چین و ترکیه صادر شده‌اند و در حال حاضر این شرکت در حال آماده کردن چند دستگاه‌ برای صادرات است.

اخبار مرتبط

بازار مسکن مقداری از تب و تاب افتاد

الکس از آمریکا تا فساد در دبی/ بهره کشی جنسی به کمک مادر!

مبالغی برای معلمان مشمول رتبه‌بندی به زودی واریز می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha