توضیحات عبدالملکی درباره جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان

توضیحات عبدالملکی درباره جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان

به گزارش سراج24؛ حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در کمیسیون اجتماعی در جمع خبرنگاران در تشریح جزییات مصوبه هیات دولت درباره نحوه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: خبر خوب این است که برای حدود 70 درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی رشد بیش از 57 درصدی را داریم به این معنا که برای فردی حقوق 3 میلیون و هفتصد هزار تومانی دریافت می‌کرد، بین پنج و نیم میلیون تا شش میلیون تومان بر اساس تعداد عائله‌مندی آن‌ها افزایش خواهد یافت و برای سایر سطوح تا حداقل حقوق 10 میلیون تومان 10 درصد به علاوه 600 هزار تومان افزایش خواهیم داشت و در مجموع بیش از 20 درصد افزایش خواهد یافت و چون این عدد 650 هزار تومان به صورت ثابت با 10 درصد جمع می‌شود به صورت پلکانی پایین خواهد رفت. 

وی افزود: افرادی که 10 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند میزان 10 درصد افزایش حقوق خواهند داشت که هماهنگ است با میزان افزایشی که در سایر صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی داشتیم.

وزیر تعاون و کار تصریح کرد: ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی که زیرمجموعه این وزارتخانه قرار دارد برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا کمک‌های معیشتی را در قالب بسته‌های حمایتی برای بازنشستگان داشته باشیم کما اینکه آقای رئیس‌جمهور به معاون اول خود دستور دادند تا نشست‌هایی را به منظور تعیین بسته‌های رفاهی برگزار کنیم که امروز اولین نشست ساعت 18:30 برگزار خواهد شد.

عبدالملکی یادآور شد: این مصوبه هیئت دولت با قدرت اجرا خواهد شد و هیات امنای تامین اجتماعی حسب تصمیمی که دولت اتخاذ کرده است، رفاهیات و سایرمواردی که می‌تواند برای بهبهود وضعیت معیشتی بازنشستگان مدنظر قرار گیرد، مصوب و اعلام خواهد کرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا این میزان افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با نرخ تورم امسال بوده است، افزود: جامعه اصلی تحت پوشش تامین اجتماعی بیش از نرخ تورم افزایش حقوق داشته‌اند و این در حالی است که 70 درصد از مستمری‌بگیران این سازمان حداقل‌بگیر هستند که حقوق‌شان 57 درصد رشد خواهد داشت که 16 درصد بیش از نرخ تورم است. همچنین بر اساس مصوبه شورای عالی کار که برای حداقل بگیران جامعه کارگری بوده 57/4 درصد با همکاری جامعه کارفرمایان و نمایندگان کارگران رشد در نظر گرفت، بنابراین قدرت خرید 70 درصد کارگران حداقلی‌بگیر بعد از گذشت 23 سال بیش از نرخ تورم افزایش پیدا کرده است.

وزیر تعاون و رفاه اجتماعی در مورد بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی یک مطالبه بزرگی از دولت دارد و سازمان حسابرسی به طور ویژه در حال محاسبه این میزان است چراکه برآوردها متفاوت و ناشی از تجمع مطالبات ده ساله است ضمن اینکه دولت نیز عزم خود را جزم کرده است که به مرور این بدهی‌ها را تادیه کند و امسال مجلس هم در بودجه 1401 مبلغ 90 هزار میلیارد تومان برای این بخش تعیین کرده است که دولت خود را مکلف به پرداخت آن می‌داند بنابراین امیدواریم بعد از تعیین دقیق این مطالبات در یک برنامه زمان‌بندی شده بتوانیم کل مطالبات را دریافت کنیم.

عبدالملکی در مورد سهم بانک رفاه افزود: در این زمینه رفت و برگشت‌هایی با بانک مرکزی داشتند اما در شرایط کنونی اطلاعات دقیقی در این رابطه ندارم.

اخبار مرتبط

واریز مابه‌التفاوت افزایش حقوق خردادماه بازنشستگان از پس‌فردا

بررسی آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی و حقوق بازنشستگان در جلسه غیرعلنی مجلس

ارسال فهرست 4 میلیون معترض یارانه‌ای به سازمان هدفمندی

0 نظر

ارسال نظر

capcha