پیش‌بینی حضور ۴ میلیون نفر در راهپیمایی اربعین

پیش‌بینی حضور ۴ میلیون نفر در راهپیمایی اربعین

به گزارش سراج24؛ سید مجید میراحمدی ظهر یکشنبه در همایش کشوری مواکب اربعین حسینی (ع) اتباع خارجی که در مجتمع فرهنگی و تفریحی میلاد کرج برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری به صورت ویژه بر برگزاری مراسم اربعین حسینی تأکید دارند.

وی بیان کرد: جهان اسلام سعی دارد تا مراسم بسیار باشکوه و پروشی در اربعین برگزار شود، در نقطه مقابل نیز دشمنان تمام امکانات خود را به کار گرفته‌اند تا مانع این امر شود و برای این کار انواع و اقسام کارشکنی‌ها رو انجام می‌دهند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه طی سال‌های قبل از شیوع کرونا هیچ محدودیتی برای حضور پرشور در مراسم اربعین وجود نداشت، تصریح کرد: طبق مذاکرات صورت گرفته با دولت عراق موانع برای این حضور برداشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در ستاد مرکزی اربعین به دو موضوع توجه ویژه داریم، نخستین مورد آن مسئله پیش‌بینی تعداد حضور زائران است که با بررسی‌های انجام‌شده پیش‌بینی می‌کنیم در حدود ۴ میلیون زائر در مراسم اربعین حضور پیدا کنند.

میراحمدی با بیان اینکه با توجه پیش بینی‌ها باید برنامه‌ریزی دقیق و مدونی انجام دهیم تا زائران عبور بدون مشکل از مرزها تردد داشته باشند و اسکان و غذای آنها نیز با مشکلی مواجه نشود، گفت: همچنین ضرورت دارد تا این جمعیت عظیم را مدیریت داشت اگرچه عنایت اباعبدالله (ع) در این زمینه همراه عاشقان است.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر با توجه به پیش‌بینی هوای گرم که به بیش از ۵۰ درجه می‌رسد باید از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گیرد.

در این همایش از زائران نمونه سال ۹۸ اربعین حسینی (ع) از جمله کشورهای آفریقا، نیجریه و سریلانکا قدردانی شد و همچنین در بین تقدیرشدگان از دو خواهر روشندل تبعه خارجی که هزینه سفر اربعین را از راه قالی بافی بدست آورده بودند قدردانی شد.

اخبار مرتبط

ویزا در زمان اربعین حسینی لغو شد

روایت هنرمندان از سفر پیاده روی اربعین

مداحان و سخنرانان معروف در کدام موکب‌ها برنامه دارند؟ +آدرس

0 نظر

ارسال نظر

capcha