فراجا برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز پای کار بیاید

فراجا برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز پای کار بیاید

به گزارش سراج24؛ مهدی اقراریان در تذکر پیش از دستور شصت و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به ساختمان‌های ناایمن گفت: پس از حادثه متروپل شاهد این بودیم که در شهرداری تهران قرارگاه ایمنی تشکیل شد.

وی ادامه داد: پس از تشکیل این قرارگاه به منطقه ۱۹ و بهشت ساختمان سازهای غیرمجاز رفتم اما این ساختمان‌های ساخته شده یا فاقد پروانه هستند یا اضافه بنا دارند و این اتفاقات یا در حریم شهر تهران یا مناطق ۲۲ گانه تهران رخ می‌دهد.

عضو شورای شهر تهران گفت: این ساختمان‌ها از هر نقطه تهران قابل مشاهده هستند اما چشم بینا می‌خواهند در قرارگاه ایمنی باید مقابل این ساخت و سازها ایستاد.

اقراریان با اشاره مقابله با این مشکلات و تخلفات گفت: متأسفانه با این دسته از اقدامات برخورد نمی‌شود و فراجا می‌گوید که توانایی مقابله با این افراد را ندارد اما چطور است که پس از دزدی در بانک ملی موضوع ۴۸ ساعت بررسی می‌شود اما می‌گوید نمی‌تواند ساخت ساختمان‌های نا ایمن را را بررسی کند.

وی ادامه داد: به ساختمان‌هایی که به صورت ناایمن و غیر مجاز ساخته می‌شوند آب برق و گاز هم داده می‌شود اما اگر این موارد به ساختمان‌ها داده نشود کسی از آنها خریداری نمی‌کنند.

اقراریان گفت: دادستانی تهران اعلام آمادگی کرده است و پای کار آمده از نیروی انتظامی نیز می‌خواهیم پای کار بیاید با یک همدلی مقابله ساخت و سازها بایستد.

اخبار مرتبط

مهلت یک ماهه شهرداری تهران برای نامگذاری معابر به نام شهدا

جزئیات واگذاری ورزشگاه‌های تهران به استقلال و پرسپولیس

چمران: برای بهبود شرایط تهران باید فکر کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha