امتیاز بین‌المللی نیروی دریایی ارتش ایران

امتیاز بین‌المللی نیروی دریایی ارتش ایران

به گزارش سراج24؛ امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با برنامه «بدون خط‌خوردگی» رادیو گفت‌وگو با اشاره به حضور نیروی دریایی ارتش به فاصله بیش از 2200 کیلومتری در دریای سرخ، گفت: هم‌رزمان من در نیروی دریایی به انجام اسکورت کشتی‌ها مبادرت می‌کنند تا امنیت این شاهرگ اقتصادی بااقتدار تأمین شود.

وی از بهره‌گیری از تمام توان شناوری در سطح و زیرسطح و همچنین تجهیزات پروازی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت و بیان کرد: تمام تحرکات را به طور دقیق و کامل زیر نظر داریم و هرکجا نیز که دشمن حضور پیدا کرده است، سعی کرده‌ایم در همان محدوده حضور خودمان را به‌صورت جدی نشان دهیم. حضور نیروی دریایی در آب‌های آزاد و در برابر دشمنان نشان از حضور مقتدرانه نظام مقدس و مردم عزیز ایران است. همواره با حضور در محدوده مأموریتی و عملیاتی اجازه نداده‌ایم تعدی به کشتی‌های ایرانی صورت بگیرد.

وی امنیت منطقه و ایمنی دریانوردی را با مشارکت کشورهای منطقه قابل تحقق دانست و عنوان کرد: امروز با کشورهای همسایه تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای امنیتی در حوزه به‌صورت دوجانبه و چندجانبه داریم و برای حضور بهتر در صحنه عمل، تمرینات مشترکی را هم در دستور کار قرار داده‌ایم که بنا بر برنامه زمان‌بندی در حال انجام است. همچنین نشست‌های ستادی و گروه‌های عملیاتی به طور مرتب برقرار است.

امیر دریادار ایرانی با اشاره به عضویت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سازمان فرماندهان حاشیه اقیانوس هند گفت: ایران ریاست دو کمیته امنیت و کمک‌های بشردوستانه از این سازمان را بر عهده دارد. نیروی دریایی ارتش در این قالب نیز برنامه‌های مشترکی در حوزه آموزشی و ارتقاء توان رزمی از جمله پهپادی و موشکی اجرا می‌شود که در رزمایش‌های آتی به نظر مردم و کشورهای دوست و برادر خواهد رسید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تأمین امنیت کشتی‌های تجاری را شاخص بسیار مهمی عنوان و اظهار کرد: کشورهای دیگر امتیاز بالایی را از منظر این شاخص به جمهوری اسلامی ایران می‌دهند. امسال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جامعه جهانی و از طریق سازمان ملل مورد تقدیر قرار گرفته است. در متنی که به ایران تقدیم شده است و به‌زودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت، به‌صراحت از عملکرد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های بین‌المللی تقدیر شده است.

اخبار مرتبط

شمخانی: شورای امنیت ملی مصوبه‌ای درباره مذاکرات نخواهد داشت

آیت‌الله رئیسی قهرمانی تیم کشتی آزاد جوانان ایران را تبریک گفت

در جلسه غیرعلنی مجلس با رئیس تیم مذاکره‌کننده چه گذشت؟/اگر با پاسخ ایران موافقت شود، در آستانه توافق هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha