وزیر ارشاد:

تمدن بزرگ اسلامی مرهون هجرت تاریخ‌ساز امام هشتم (ع) است

تمدن بزرگ اسلامی مرهون هجرت تاریخ‌ساز امام هشتم (ع) است

به گزارش سراج24؛ محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امشب در مراسم اختتامیه نوزدهمین و افتتاحیه بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) که در محل تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مجموعه جشنواره بین المللی امام رضا (ع) فرصت مغتنمی را برای ابراز ارادت مشتاقان به ساحت قدس رضوی فراهم کرده است و باید از این ظرفیت برای اشاعه فرهنگ رضوی استفاده شود.

وی  با اشاره به ادعای برخی افراد در خصوص کم شدن علاقه مردم به امور دینی، متذکر شد:  امروزه اجرای یک سرود که استغاثه به امام زمان (عج) است آنچنان جنب و جوشی در کشور ایجاد کرده است که عاشقان و دلدادگان را به دور هم جمع می‌کنند تا آنرا با هم  زمزمه کنند و این قدرت هنر را نشان می‌ دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برنامه‌های مختلف دینی و فرهنگی امروز در کشور با استقبال بسیار بالا رو به رو می شود، تصریح کرد:  بارها دیده‌ایم که هنرمندان اصیل ما بزرگترین افتخار خود را  خدمت به ائمه اطهار(ع) دانسته‌اند. 

اسماعیلی با تاکید بر اینکه امام رضا(ع) تنها به شیعیان اختصاص ندارند و محبت به اهل بیت(ع) یکی از نقاط اتصال مسلمانان و دیگر مذاهب است، اضافه کرد: کسانی که فکر می کنند در مقابل خورشید درخشان رضوی با خاک پاشی های کودکانه می‌توانند ایجاد اختلال کنند، اشتباه بزرگی کرده اند، امروز وجود امام رضا(ع) منشا تمام برکات در کشور است. 

وی بیان کرد: محبت به خاندان اهل بیت علیهم السلام در همه کشور و سایر کشورهای دنیا فارغ از مذهب موج می زند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: تمام آثار فاخر علمی، هنری و فرهنگی در جهان اسلام به دوره‌ای بر می گردد که حضور امام رضا (ع) را داشتیم و تمدن بزرگ اسلامی مرهون هجرت تاریخ‌ساز امام هشتم (ع) است.

اسماعیلی با تاکید بر گسترش جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: امید است که در سال‌های آینده جشنواره فراتر از مرزها رفته و به گسترش معارف رضوی در سراسر جهان بپردازد. همچنین باید در بنیاد امام رضا(ع)  هنر را در خدمت اشاعه فرهنگ اهل بیت(ع) قرار دهیم.

اخبار مرتبط

حضور اسماعیلی در عزاداری امام حسین (ع)

دولت به شبکه‌ نمایش خانگی نگاه حمایتی دارد/ در حال مذاکره با نهادهای بالادستی هستیم

اسماعیلی: به دنبال تحول جدی در حوزه تئاتر هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha