سفر زائران کشورمان به سوریه تا اطلاع‌ ثانوی متوقف شد

سفر زائران کشورمان به سوریه تا اطلاع‌ ثانوی متوقف شد

به گزارش سراج24؛ سفرهای زیارتی به سوریه فقط به صورت هوایی انجام می‌شود و سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اعزام زائران به سوریه، سفر به دمشق را در قالب سفر یک هفته‌ای به سوریه پیش‌بینی کرده است.

روز گذشته به دلیل مشکل فنی و از کار افتادن برخی از تجهیزات در فرودگاه دمشق، همه پروازهای بین‌المللی به حالت تعلیق درآمد و اعزام زائران نیز متوقف شد. البته مسؤولان فرودگاه دمشق اعلام کرده‌اند که مسافران می‌توانند از طریق فرودگاه حلب به کشورهایش خود بازگردند.

بر همین اساس، پروازها به دمشق متوقف شده و نه تنها شرکت هواپیمایی اجنحةالشام، بلکه شرکت‌های هوایی کشورمان همچون ایران ایر و ماهان نیز امکان فرود به فرودگاه دمشق را ندارند. البته مسؤولان شرکت هواپیمایی اجنجةالشام اعلام کرده‌اند که مسافران را به صورت رایگان از دمشق به فرودگاه حلب و بالعکس منتقل می‌کنند.

به گفته یک منبع مطلع، توقف پروازهای بین‌المللی تا سه‌شنبه ادامه دارد و در صورت رفع نقص فنی زودتر از این زمان، پروازهای بین‌المللی دمشق از سرگرفته خواهد شد.

سفر به سوریه از دی‌ماه سال گذشته برقرار شد و بر اساس توافق ایران و سوریه، سالانه ۱۰۰ هزار زائر ایرانی به حرم حضرت زینب و رقیه سلام الله علیهما مشرف می‌شوند. در روزهای گذشته سفرها از ایستگاه‌های پروازی تهران، مشهد، اصفهان، ساری، شیراز، کرمان، بندرعباس و تبریز انجام می‌شد.

اخبار مرتبط

اعزام زائران عتبات برای عرفه از فردا آغاز می‌شود

رضایت وزارت بهداشت عربستان از خدمات درمانی ایران به زائران

اعزام ۶۰ درصد زائران حج تمتع کشورمان به سرزمین وحی

0 نظر

ارسال نظر

capcha