نیکلاس مادورو: ایران و ونزوئلا پیشگام نظم جهانی غیراستعماری هستند

نیکلاس مادورو: ایران و ونزوئلا پیشگام نظم جهانی غیراستعماری هستند

به گزارش سراج24؛ رئیس جمهور ونزوئلا در سخنانی گفت که کشورش و ایران پیشگام ظهور نظم جهانی جدید غیر استعماری و هیمنه طلبی هستند.

بر اساس این گزارش، «نیکلاس مادورو» در گفتگو با شبکه «هیسپان تی وی» تاکید کرد که روابط ونزوئلا و جمهوری اسلامی ایران مستحکم است.

رئیس جمهور ونزوئلا گفت: روابط برادری و همبستگی بین ایران و ونزوئلا مستحکم است چرا که ما خودمان را در این نبرد شریک می دانیم.

مادورو درباره ارسال کشتی های نفت از ایران به ونزوئلا هم این اقدام را عالی توصیف کرد و افزود: ما در آن زمان به دلیل تروریسم اقتصادی ایالات متحده کار در ۴ پالایشگاه را متوقف کرده بودیم و سوخت نداشتیم. اقدام ایران در ارسال سوخت به ونزوئلا در سایه تحریم ها کمک زیادی به مردم ونزوئلا کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا افزود: ایران و ونزوئلا پیشگامان ظهور نظم جهانی جدید بدون استعمار و هیمنه طلبی هستند و در مبارزه با استعمار، امپریالیسم و تبعیض نژادی اهداف مشترکی دارند. ایران و ونزوئلا دارای پیشینه انقلابی هستند و روابط آنها از دهه ها قبل برادرانه است.

وی تاکید کرد: ایران و ونزوئلا در اوقات دشوار حامی هم بوده اند. عصر جدیدی از روابط بین دو کشور آغاز خواهد شد و طرفین به دنبال راه اندازی پرواز هوایی مستقیم بین تهران و کاراکاس هستند.

مادورو گفت: ما روز شنبه نقشه راهی را بین دو کشور برای ۲۰ سال آینده امضا خواهیم کرد که به مثابه آغاز جدیدی در روابط بین ملت ایران و ملت های آمریکای جنوبی است.

لازم به ذکر است که «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا عصر جمعه در رأس یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد.

قرار است «مادورو» ضمن دیدار با حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، در نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور ایران و ونزوئلا نیز حضور یابد.

اخبار مرتبط

مادورو: سخنان رهبر ایران به من قدرت داد

حمله تروریستی به یک پالایشگاه در ونزوئلا

مشارکت کماندوهای اسرائیلی در کودتای ناکام علیه مادورو

0 نظر

ارسال نظر

capcha