کرونا مانند بیماری آنفلوانزا خواهد شد

کرونا مانند بیماری آنفلوانزا خواهد شد

به گزارش سراج24؛ بهرام عین‌اللهی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به موفقیت ایران در مقابله با کرونا و صفر شدن آمار فوتی‌ها اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از موفق‌ترین کشورها در مقابله با کرونا بوده است و با واکسیناسیون بسیار خوب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به این موفقیت دست یافتیم. نزدیک به دو تا سه هفته است که آمار فوتی‌ها یک رقمی بوده و میزان مراجعات به بیمارستان‌ها کاهش یافته و امروز برای دومین بار آمار فوتی‌ها صفر شد.

وی افزود: کرونا هنوز به طور کامل از بین نرفته است و باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از تلاش‌های کادر درمان برای از بین بردن این بیماری ادامه داد: از دانشمندان کشور نیز سپاسگزاریم که در این ایام 6 واکسن داخلی را وارد عرصه تولید کردند.

عین‌اللهی تصریح کرد: برنامه وزارت بهداشت این است که مردم را به تزریق دوز سوم واکسن کرونا دعوت کند. یکسری از خدماتی که دولت ارائه می‌دهد منوط به این است که سه دوز واکسن کرونا تزریق شده باشد و افرادی که سه دوز واکسن کرونا نزنند از این خدمات محروم می‌شوند؛ برای مثال افرادی که امسال به حج می‌روند باید حتما سه دوز واکسن را زده باشند. 

وزیر بهداشت گفت: بیماری انفلوانزا در برخی سال‌ها همه‌گیر بوده و اکنون نیز وجود دارد؛ کرونا نیز همین طور خواهد بود و تا سال‌ها کرونا وجود خواهد داشت اما امیدواریم از حالت همه‌گیری، به حالتی تبدیل شود که تعداد محدودی از افراد به آن مبتلا شوند بنابراین واکسیناسیون کرونا نیز تا سال‌ها وجود خواهد داشت و در سال‌های آینده به صورت داوطلبانه مانند واکسن انفلوانزا به مردم تزریق می‌شود.

 

اخبار مرتبط

تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کرونا در کشور کاهش یافت

کرونا دلیل بستری محسن رضایی/ معاون رئیس‌جمهور امروز مرخص می‌شود

شناسایی ۵۴۷۷ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته

0 نظر

ارسال نظر

capcha