حاج قاسم مزد شهادت را از امام رضا(ع) گرفت

حاج قاسم مزد شهادت را از امام رضا(ع) گرفت

به گزارش سراج24؛ زینب سلیمانی، پنجشنبه شب در اجتماع بزرگ زیر سایه خورشید که در امامزاده سید جعفر (ع) برگزار شد، با اشاره به علاقه شهید سلیمانی به مردم، اظهار داشت: خدمت به مردم، محرومان، مستضعفان و دفاع از مظلومان از وظایف اصلی هر فردی است.

وی با اشاره به خاطره ای از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: حاج قاسم مزد شهادتش را از امام رضا (ع) گرفت.

یادگار شهید سلیمانی تصریح کرد: از دوستان و یاران پدرم شنیدم که پدرم هنگام زیارت امام رضا (ع) همیشه دوست داشت در کنار مردم باشد و در میان مردم دعا کند و هیچ وقت نپذیرفت از درب خصوصی استفاده کند.

سلیمانی با اشاره به علاقه متقابل مردم و شهید سلیمانی عنوان کرد: از دوستان پدرم شنیدم که زمانی وقتی برای خروج از حرم امام رضا (ع) با حاج قاسم قصد کردیم، در مسیر خروج ازدحام جمعیت برای ملاقات با حاج قاسم و صحبت کردن با ایشان به اندازه ای شدید بود که تصمیم گرفتم راه را برای ایشان باز کنم اما حاج قاسم به من گفت مردم را از من دور نکن، من برای زیارت دست و بوسی امام رضا (ع) به اینجا می آیم و دوست دارم اگر اینجا هم می توانم به مردم کمک کنم.

سلیمانی، خدمت رسانی به مردم را از علاقه شدید سردار سلیمانی عنوان کرد و گفت: پدرم در تمام مراحل زندگی اش در خدمت رسانی به مردم اهتمام ورزید؛ چه در لباس سربازی، چه در لباس شهادت، چه در صحنه نبرد و چه در سیل خوزستان.

وی افزود: پدرم دفاع از خوزستان را دفاع از اهل بیت (ع) می دانست و تفسیر خدمت برای پدرم برگرفته از معانی و تدابیری بود که ائمه اطهار بیان کردند.

فرزند شهید حاج قاسم سلیمانی با تاکید بر اهمیت خدمت رسانی به مردم، تصریح کرد: انشاالله همگان بتوانیم با الگو برداری از شهدا و حاج قاسم سلیمانی به خدمت رسانی به مردم بپردازیم و خادم اهل بیت (ع)، مردم و رهبر عزیز کشورمان باشیم.

اخبار مرتبط

برپایی موکب های اربعین ایران از ۱۰ لغایت ۲۳ صفر/ تاکید بر اسکان و وسائل سرمایشی است

مسابقه پیامکی به مناسبت سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی

فرمانده کل سپاه: شهادت حاج قاسم جبهه مقاومت را تقویت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha