حماس: سران رژیم صهیونیستی باید بخاطر جنایاتشان محاکمه شوند

حماس: سران رژیم صهیونیستی باید بخاطر جنایاتشان محاکمه شوند

به گزارش سراج24؛ به نقل از فلسطین الیوم، جنبش مقاومت اسلامی حماس ضمن استقبال از گزارش کمیته تحقیق سازمان ملل در مورد جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، تاکید کرد که این گزارش بار دیگر ثابت کرد که سران این رژیم باید به خاطر جنایاتی که علیه ملت فلسطین مرتکب شدند، محاکمه و مجازات شوند.

حماس بیان کرد که این گزارش دلیل دیگری در راستای مستندسازی جنایات دشمن صهیونیستی و دعوتی دوباره از سازمان ملل و جامعه بین‌الملل برای تحرک فوری به منظور برقراری عدالت در حق ملت فلسطین و پایان اشغالگری در این سرزمین و بازخواست و مجازات مسئولان صهیونیست به سبب نقض حقوق بشر و جنایاتشان علیه ملت فلسطین است.

پیش از این، کمیته تحقیق مستقل وابسته به سازمان ملل در اراضی اشغالی و قدس با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ادامه اشغالگری در فلسطین عامل تشدید تنش ها در منطقه است. کمیته مذکور عنوان کرده است که ادامه اشغالگری رژیم صهیونیستی در فلسطین و تبعیض علیه فلسطینیان، اساس تنش و بی‌ثباتی و طولانی شدن نزاع و درگیری‌ها در منطقه است.

کمیته تحقیق مستقل در ادامه بیانیه خود همچنین تأکید کرده است که مصون ماندن رژیم صهیونیستی از مجازات، احساس خشم و انزجار در میان فلسطینیان را بیشتر کرده است. در این گزارش آمده است که کوچاندن اجباری، تهدید، تخریب، شهرک‌سازی برای صهیونیست‌ها، خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان و ادامه محاصره غزه، همگی عواملی است که به تکرار و تشدید تنش در منطقه منجر می‌شود.

اخبار مرتبط

غزه زیر بمباران جنگنده‌های اسرائیلی/ ۱۰ فلسطینی شهید و ۸۰ نفر مجروح شدند

اذعان سازمان ملل به کودک‌کشی رژیم صهیونیستی

توان پهپادی و موشکی حزب الله خواب از سر تل آویو ربوده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha