برتری ایران مقابل چین در گام نخست لیگ ملت‌های والیبال

برتری ایران مقابل چین در گام نخست لیگ ملت‌های والیبال

به گزارش سراج24؛ تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود از فصل 2022 لیگ ملت‌ها از ساعت 1:30 بامداد امروز چهارشنبه 18 خرداد 1401 در شهر برازیلیا به مصاف تیم چین رفت و مقابل این تیم با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی ایران برای شروع بازی از میلاد عبادی‌پور، مرتضی شریفی، رضا عابدینی، امیرحسین توخته، طاهر وادی، صابر کاظمی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد. قضاوت مسابقه بر عهده داورانی از کوبا و آرژانتین بود.

نخستین امتیاز بازی به نام چینی‌ها ثبت شد اما سرویس‌های هدفدار بازیکنان ایران، خیلی زود، جهت بازی را به سود آنها عوض کرد.  شاگردان «شنگ وو» برای مقابله با ایران، رو به اسپک‌های سرعتی آوردند و اختلاف امتیازات را کم کردند اما همچنان سردرگم بودند تا در نهایت ست نخست را 25 بر 15 واگذار کردند. 3 امتیاز پایانی این ست با سرویس‌های بدون بازگشت صابر کاظمی به دست آمد.

ست دوم با برتری چینی‌ها، دو اشتباه داور و دو ویدئو چک موفق از سوی تیم ایران آغاز شد. تیم والیبال چین با بهره‌گیری از اشتباه‌های ملی پوشان ایران در حمله، اختلاف امتیازی خود را تا پایان ست، حفظ کردند و در نهایت 25 بر 19 برنده شدند. در واقع، پیروزی تیم ایران در ست نخست، تاثیر خوبی روی این تیم نگذاشت.  اسپک‌های دو سر آنتن تیم چین در ست دوم با دفاع جدی از سوی ایران مواجه نشد.

چینی‌ها که راه کسب امتیاز از تیم ایران را، حملات دو سر آنتن از مناطق 2 و 4 پیدا کرده بودند، بیشتر اسپک های خود را روی این دو منطقه متمرکز کردند. عدم استفاده مناسب از توپ‌های برگشتی در تیم ایران نیز، مزید بر علت شد تا بازی در ست سوم، پایاپای پیش برود. سرویس‌های مهارنشدنی مرتضی شریفی در پایان این ست به کمک تیم ایران آمد و شاگردان عطایی 25 بر 22 پیروز شدند.

نقطه ضعف تیم ملی در ست‌های قبل در ست چهارم به نقطه قوت تبدیل شد. دفاع روی تور خوب بازیکنان ایران و سرویس‌های هدفدار آنها، برتری 8 بر یک ایران را در آغاز این ستون به دنبال داشت. ثبت امتیاز 11 بر 3 برای ناامیدی حریف چینی کافی بود ولی این تیم به تلاش ادامه داد. اختلاف امتیازات و باری هوشمندانه ملی پوشان ایرانی، طوری نبود که چینی‌ها تصور پیروزی در این ست را داشته باشند. تیم ایران در ست چهارم 25 بر 15 و در مجموع 3 بر یک برنده شد.

تیم ملی والیبال در 3 دوره قبلی حضور خود در لیگ ملت‌ها، تنها در سال 2019، مسابقات خود را با پیروزی آغاز کرده بود.

برنامه سایر دیدارهای تیم ملی ایران در هفته نخست به شرح زیر است:

جمعه 20 خرداد؛ ایران – هلند، ساعت 22:30
یکشنبه 22 خرداد؛ ایران – استرالیا،  ساعت 4:30 بامداد
یکشنبه 22 خرداد؛ ایران – ژاپن، ساعت 20:30

اخبار مرتبط

شکست نزدیک تیم ملی ایران برابر برزیل

بازگشت باشکوه ایران با شکست آمریکا/ جوانان والیبالیست درخشیدند

تیم دختران نوجوان ایران برابر استرالیا به پیروزی رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha