سنگینی کفه ترازوی جام جهانی به سود رقیبان ایران!

سنگینی کفه ترازوی جام جهانی به سود رقیبان ایران!

به گزارش سراج24؛ علی اصغر مدیرروستا در گفت‌وگویی درباره شرایط آماده‌سازی تیم ملی بزرگسالان که بدون داشتن بازی تدارکاتی در قطر به سر می‌برد، یادآور شد: ما با مشکل مواجه هستیم. این بحث هم ورزشی نیست. این مساله به خاطر فشارهای جامعه جهانی و تحریم‌هاست. می‌بینیم که تیمی به راحتی با ما بازی نمی‌کند. فدراسیون و مجموعه تیم ملی بازی با کانادا و چند مسابقه را در این کشور نهایی کردند که به مشکل خوردیم. فکر می‌کنم بازیکنان ما هم به آن پختگی رسیده‌اند که شرایط را درک کنند. البته بازی تدارکاتی هم مهم است. وقتی این شرایط حاکم است، باید اتحاد در تیم ملی حفظ شود. بازیکنان ما در قطر و در گرما سختی می‌کشند و باید انسجام خود را در این شرایط حفظ کنند. ما نسل خوبی داریم که در اروپا می‌درخشند. باید این ذهنیت را انتقال دهند که اگر بازی تدارکاتی هم نبود، چیزی از ارزش تیم ملی کم نمی‌شود.

او درباره این که حتی توپ‌های رسمی جام جهانی هم به تیم ملی تحویل داده نشده است، اظهار کرد: جامعه جهانی همه رقم فشار را به تیم ملی وارد می‌کنند تا با این فشارها ما را در تنگنا بگذارند. بازیکنان ما خود را برای جنگ نابرابر آماده کنند. کفه ترازو به شدت به نفع رقیبان است. بازیکنان  با تجربه و بزرگ ما با تجاربی که به دست آورده‌اند، وظیفه سنگینی برای حفظ انسجام ایران دارند.

مدیر روستا درباره شکست تیم ملی فوتبال امید ایران مقابل ترکمنستان گفت: باخت‌های این‌چنینی گاهی رخ می‌دهد. خاصیت فوتبال این‌طور است. در سطح بالای فوتبال هم می‌بینیم که ایتالیا مقابل مقدونیه شکست می‌خورد. نباید با یک باخت، به مهدوی‌کیا هجمه وارد کنیم. البته آقای مهدوی‌کیا باید تجربه لازم را کسب کند. وجود او با دانش و تجربه‌ای که در آلمان پیدا کرده، مثمرثمر است. باید تحمل کنیم تا او توانایی‌های خودش را به نمایش بگذارد. کادرفنی ما باید از این باخت درس بزرگی بگیرد و ضعف‌های خود را پوشش دهد. این شکست، تلنگری به فوتبال ما بود. نباید به اسطوره‌های خودمان هم هجمه وارد کنیم. این اتفاقات اجتناب‌ناپذیر است.

این عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: بازیکنان تیم ملی امید، بهترین استعدادهای ما برای آینده فوتبال‌مان هستند. البته این بازیکنان با کسانی که دعوت نشده‌اند، اختلاف چندان زیادی ندارند. در این بین واسطه‌ها و دلال‌ها در بوق و کرنا می‌کنند فلان بازیکن را فلان باشگاه می‌خواهد و قیمت‌ها را بالا می‌برند و به فوتبال ما لطمه می‌زنند. اصول فوتبال پایه ما ضعیف است. باید در این زمینه اصلاحات ساختاری انجام شود.

وی با بیان این که مهدوی‌کیا نیازمند دستیاران خوبی است، گفت: من دستیاران او را نمی‌شناسم. نمی‌گویم دستیارش ایرانی باشد یا خارجی. منتهی کسانی باشند که به تیم ملی کمک کنند. از دستیاران کنونی او شناختی ندارم و نمی‌دانم چه سابقه‌ای دارند. اگر کسی هم هست باید خوب باشد. این مساله به نفع فوتبال ما و مهدوی‌کیا است. باید صبر و تحمل کنیم. تیم ملی امید ما، آینده تیم ملی بزرگسالان خواهد بود. به یک باره نباید با یک شکست همه چیز را زیر سوال برد.

مدیر روستا در واکنش به این که برخی معتقدند این شکست زنگ خطری برای فوتبال ایران است که در آینده مقابل تیم‌هایی مانند ترکمنستان هم به مشکل می‌خورد، گفت: حدود ۷، ۸ سال پیش مصاحبه کردم و گفتم آینده فوتبال پایه را ضعیف می‌بینم، به خاطر این که خیلی از دلال‌بازی‌ها و حق‌خوری‌ها در فوتبال پایه رواج دارد و استعدادها به واسطه مسائل مالی پشت سر دیگران می‌مانند. یک سری افراد که با زد و بند بالا آمده‌اند، در تیم ملی امید و حتی تیم‌های بزرگ بازی می‌کنند. باید به تیم‌های پایه رسیدگی کنیم. باید فوتبال‌مان را از رده پایه درست کنیم. اگر درست نکنیم این دیوار کج می‌رود.

اخبار مرتبط

بازار مسکن مقداری از تب و تاب افتاد

الکس از آمریکا تا فساد در دبی/ بهره کشی جنسی به کمک مادر!

قهرمانی تیم‌ملی والیبال ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha