آغاز طرح بزرگ جهاد آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور

آغاز طرح بزرگ جهاد آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور

به گزارش سراج24؛ اتابک جعفری ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه آبرسانی شهرستان اسلام آباد غرب از آغاز طرح بزرگ جهاد آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور خبر داد و اظهار کرد: در این طرح جهادی پروژه آبرسانی به هفت هزار روستا به سپاه پاسداران واگذار و آبرسانی به سه هزار روستای دیگر توسط پیمانکاران خصوصی انجام می‌شود و در مرحله بعد پنج هزار روستا نیز که توسط خیرین آبرسانی می‌شود به این طرح الحاق خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش شاخص بهره‌مندی روستاهای کشور از آب شرب بهداشتی در پایان دولت سیزدهم، افزود: در کل کشور در حدود ۶۰ هزار روستا وجود دارد که ۸۰ درصد آن آبرسانی شده و طبق برنامه زمان بندی صورت گرفته تا پایان دولت سیزدهم اکثر روستاهای کشور آبرسانی خواهد شد و این میزان به بیش از ۹۵ درصد در کل کشور خواهد رسید.

به گفته جعفری برنامه زمان بندی شده برای پایان این پروژه‌ها ۳۰ ماه است که سعی خواهیم کرد در بازده زمانی کمتر از این مدت پروژه‌ها را به بهره برداری برسانیم.

مدیرعامل شرکت آبفا کشور اعتبار اولیه قرارداد جهاد آبرسانی با سپاه پاسداران را ۱۹ هزار میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: برآورد صورت گرفته برای مرحله نهایی این طرح اعتباری در حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای کل روستاهای کشور است.

جعفری در خصوص میزان اعتبار تخصیص یافته به پروژه‌های جهاد آبرسانی استان کرمانشاه، گفت: چیزی حدود ۳۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به بیش از ۳۴۹ روستا استان کرمانشاه تخصیص داده شد و امروز شاهد آغاز پروژه‌های بسیار خوبی توسط همکاران آبفا استان کرمانشاه و مجموعه سپاه پاسداران بودیم که با اجرای این پروژه‌ها بخشی از مشکلات مردم روستایی مرتفع می‌شود.

وی بیان کرد: یک سری طرح‌های اضطراری در سطح شهرهای کشور نیز بر اساس نیاز و کمبود آب شرب هر شهر توسط همکاران مشخص شده است که با برنامه ریزی انجام گرفته و اجرای این طرح‌ها سعی خواهیم کرد قطعی آب برنامه ریزی شده نداشته باشیم و تابستان امسال را با کمک مردم به بهترین نحو ممکن و کمترین تنش آبی پشت سر بگذاریم.

اخبار مرتبط

ورود بنیاد مستضعفان به پروژه‌های آبرسانی خراسان شمالی بررسی میشود

آغاز پروژه آبرسانی سپاه خوزستان به جفیر

اختراع جوانان ایرانی به داد روستاهای محروم از آب می‌رسد

0 نظر

ارسال نظر

capcha