سند تفاهم‌نامه هشتمین کمیسیون مشترک ایران و قطر امضا شد

سند تفاهم‌نامه هشتمین کمیسیون مشترک ایران و قطر امضا شد

به گزارش سراج24؛ از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، سند تفاهم‌نامه‌ هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قطر بعدازظهر امروز (دوشنبه) بین «علی‌اکبر محرابیان» و «شیخ محمد بن حمد بن قاسم آل ثانی» روسای ایرانی و قطری کمیسیون مشترک دو کشور در شهر دوحه به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه در محورهای ترانزیت، حمل‌ونقل، صنعت و تجارت، انرژی، گمرک و مناطق آزاد، گردشگری، میراث فرهنگی، کشاورزی، ورزشی و غیره است.

«علی‌اکبر محرابیان» در نشست رسمی هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر، رویکرد دولت سیزدهم در توسعه روابط بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به روابط گذشته باید این اجلاس به‌نوعی فصل نوینی از توسعه همکاری‌ها بین دو کشور باشد.

وزیر نیرو با اشاره به هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر، افزود: امیدواریم با توافقات انجام شده در این اجلاس شاهد رشد چشمگیر تعاملات باشیم.

وی روابط بین دو کشور را محکم و دوستانه دانست و عنوان کرد: برگزاری این اجلاس کمیسیون مشترک نه‌تنها بسیار سازنده بوده، بلکه بر اساس تاکید و ارائه رؤسای دو کشور در حال تقویت است.

رییس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف این اجلاس حمایت از بخش‌های خصوصی ایرانی و قطری بوده و خوشحالیم که هم‌زمان با برگزاری این اجلاس، همایش بزرگ تجار ایرانی در دوحه نیز در حال برگزاری است.

وزیر نیرو افزود: طی روز جاری، هشت تفاهم‌نامه بسیار مهم با موضوعات مواد غذایی، صنایع پزشکی، شرکت‌های دانش‌بنیان و غیره بین تجار دو کشور در حال امضا بوده که بیانگر وجود بازار مناسب برای دو کشور است.

محرابیان ادامه داد: ایران و قطر برای سال ۲۰۲۳ هدف‌گذاری مالی انجام دادند که بتوانند رشد حداقل دو برابری روابط اقتصادی و تراز تجاری دو کشور را شاهد باشند.

وزیر نیرو با اشاره به برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر، خاطرنشان کرد: قطعاً برگزاری جام جهانی قطر یکی از فرصت‌های طلایی برای بازرگانان است که می‌تواند از جهات مختلف محرک روابط اقتصادی و تجاری دو کشور باشد.

اخبار مرتبط

ارز ترجیحی زمینه رانت، فساد و قاچاق کالاهای اساسی را فراهم کرد

وام ازدواج نیازی به برگه تسویه مالیاتی ندارد

افزایش ۴۰ درصدی وصول مطالبات وزارت نفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha