هشدار پوتین به آمریکا

هشدار پوتین به آمریکا

به گزارش سراج24؛ ولادیمیر پوتین در گفت و گو با کانال یک تلویزیون دولتی روسیه که بخشی از آن امروز در خبرگزاری تاس منتشر شده است، اعلام کرد: اگر آمریکا موشک های با برد بیشتر در اختیار اوکراین قرار دهد، روسیه نقاطی از این کشور را هدف قرار می دهد که تاکنون هدف قرار نداده بود.

وی تصریح کرد: هدف هیاهوها درباره کمک های تسلیحاتی به اوکراین، طولانی کردن جنگ اوکراین است.

اخیرا ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین ضمن درخواست از آمریکا برای تجهیز این کشور به سلاح های میان برد گفته بود که کی یف قصد حمله به خاک روسیه را ندارد.

رئیس جمهوری اوکراین در عین حال، از آمریکا خواسته است سامانه هایی با امکان حمله به اهدافی بالاتر از ۱۰۰ کیلومتر، در اختیار این کشور قرار دهد.

نیوزمکس به نقل از منابعی در دولت بایدن، برد مهمات سیستم های موشکی ارائه شده از سوی واشنگتن به اوکراین را ۸۰ کیلومتر اعلام کرد و نوشت: کی یف در عمل نمی تواند با این سلاح ها، عمق خاک روسیه را هدف قرار دهد.

سامانه موشکی «هیمارس»، بخشی از بسته جدید ۷۰۰ میلیون دلاری آمریکا برای اوکراین است که روز چهارشنبه رونمایی شد.

اخیرا حملات اوکراین به مناطق مرزی روسیه افزایش یافته که حداقل سه نفر در این حملات کشته شده اند و این حملات حاکی از دسترسی کی یف به برخی سلاح های برد متوسط است.

آمریکا از ابتدای بحران اوکراین، حمایت مالی، تسلیحاتی و دیپلماتیک از کی یف را بخشی از سیاست خود عنوان کرده و ارائه ۷۰۰ میلیون دلار کمک دیگر به این کشور، آخرین بسته حمایتی در دست اقدام کاخ سفید در حمایت از دولت ولودیمیر زلنسکی است.

کنگره آمریکا ارائه ۴۰ میلیارد دلار کمک امنیتی، اقتصادی و بشردوستانه به اوکراین را تصویب کرده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه(دوم اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

وی سه روز پس از آن نیز  پنجشنبه ۵ اسفند آغاز عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین را اعلام کرد و روابط پرتنش مسکو- کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضع داد.

درگیری ها در اوکراین و نیز واکنش ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

هراس صهیونیستها از احتمال شکل‌گیری توافق هسته‌ای ایران/ تقلای تل‌آویو برای تخریب

مسائل عمده مربوط به احیای برجام حل شده است

تهران خواستار تضمین‌هایی برای احیا و حفظ برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha