نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

حذف ارز 4200 تومانی مانع بزرگی برای قاچاق معکوس محسوب می‌شود

حذف ارز 4200 تومانی مانع بزرگی برای قاچاق معکوس محسوب می‌شود

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی اظهار داشت: تخصیص ارز 4200 تومانی از سال 97 تاکنون سبب رانت و فسادهای زیادی شده و قابل چشم پوشی و کتمان نیست؛ دولت سیزدهم سیاست شجاعانه اصلاح این رویه را اتخاذ کرد و باید همگی از این سیاست حمایت کنیم.

وی افزود: با حذف ارز4200 تومانی جلوی بسیاری از رانت‌ها و زیاده خواهی‌ها گرفته شد و قرار شد درآمد حاصل از آن در قالب کالابرگ الکترونیکی یا یارانه به مردم پرداخت شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: حذف ارز 4200 مانع بزرگی برای قاچاق معکوس محسوب می‌شود؛ اینکه با این ارز کالا وارد می شد و سپس با قیمت بالاتر به جای اینکه به دست مردم برسد به کشورهای همسایه قاچاق می شد اجحاف در حق مردم بوده و باید این روند متوقف شود.

موسوی گفت: متاسفانه در ابتدای اجرای سیاست حذف ارز ترجیحی و عادلانه سازی یارانه‌ها برخی‌ها سو استفاده کرده و اقدام به گران فروشی کردند که باید با ابزارهای نظارتی و بازرسی با آنها برخورد قاطعی صورت بگیرد تا درس عبرتی برای دیگران شود.  

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: سیاست اصلاح ارز ترجیحی در حقیقت یک جراحی اقتصادی بزرگ محسوب می‌شود که آثار و برکات زیادی برای کشور دارد و قطعا بزودی شرایط اقتصادی تغییر ملموسی‌ خواهد کرد.

اخبار مرتبط

ایجاد بخت آزمایی و کنار گذاشتن بازار سرمایه مورد قبول مجلس نیست

ساداتی نژاد: ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث تورم در کشاورزی شد

دولت همچنان می‌تواند کالا با ارز ترجیحی وارد کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha