زیاد النخاله: نهضت امام خمینی (ره) معادلات جهانی را تغییر داد

زیاد النخاله: نهضت امام خمینی (ره) معادلات جهانی را تغییر داد

به گزارش سراج24 از پایگاه خبری فلسطین الیوم، «زیاد النخاله» گفت: بیش از چهل سال قبل، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی رضوان الله علیه آغاز شد. ادامه حضور حضرت امام و انقلاب اسلامی بسیار بزرگتر از آن بود که چالش‌ها آن را بترساند یا این که نیروهای شر و استکبار جهانی بتواند آن را براندازد یا از تاثیر آن جلوگیری کند.

وی افزود: امام خمینی (ره) با نهضت و حضورش معنا و مفهومی به زندگی مسلمانان در سرتاسر جهان داد و مسلمانان قبل از نهضت و انقلاب امام خمینی (ره)، در سرداب‌های فراموشی بودند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی اضافه کرد: این امید به مسلمانان داده شد که نه تنها تغییر ممکن است بلکه حتمی است. مسلمانان و مستضعفان جهان از هراس از ابرقدرت‌ها رهایی یافتند. همان شمشیری که دهه‌های طولانی بر گردن ما مسلط شده بود.

النخاله در ادامه گفت: حضرت امام خمینی (ره) و انقلاب ایشان نشان داد که کشورهای استعمارگر اگر که از زیر یوغ و تبعیت آنان رها شویم و اگر صاحب و مالک یک اراده آزاد شویم و این اراده را به سلاح ایمان و تلاش موثر و قوی مجهز کنیم، شکست پذیر و متزلزل هستند.

وی افزود: امام خمینی (ره) ارزش‌های پاک اسلام را دوباره احیاء کرد، همان اسلامی که اصالت و هویت و روح سرقت شده مسلمانان را بازگرداند. اسلامی که مردم را به حرکت درآورد و آنان را رهبری کرد و علیه مستکبران و طاغوت‌های زمان به خیابان‌ها آورد؛ اسلامی که چهارده قرن پس از بعثتش، حیات مسلمانان را رهبری و مدیریت کرد.

دبیرکل جهاد اسلامی اضافه کرد: حضرت امام خمینی (ره) نماد و سمبل بزرگی برای مردان و شخصیت‌هایی است که تاریخ می‌سازند و هر چه انقلاب امام خمینی را بررسی می‌کنیم و در آن عمیق‌تر می‌شویم در می‌یابیم که این انقلاب ابعاد عمیق‌تر و گسترده تری پیدا خواهد کرد.

النخاله همچنین گفت: در این روزها که مصادف با سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و سالروز سقوط قدس است که در آن ملتی از حقوقش محروم شد، مشخص است که چه کسی با قدس و خواستار آزادی آن از اشغال است و چه کسی خود را به کوری و تجاهل زده است و با اشغالگران از در صلح و سازش وارد شده است.

وی با انتقاد از برخی‌ها که روابط خود را با رژیم صهیونیستی که قدس و فلسطین را اشغال کرده عادی کردند، افزود: جمهوری اسلامی ایران به تنهایی در همه میدان‌ها ایستاده است. مدافع، حامی و یاور ملت فلسطین و مقاومت فلسطین است و فریاد آزاد سازی قدس و فلسطین را سر می‌دهد.

النخاله در ادامه گفت: انقلاب و نهضت امام خمینی (ره) نه تنها معادلات منطقه‌ای بلکه معادلات جهانی را تغییر داد و مردم به خصوص ملت فلسطین و مقاومت فلسطین را برای مقابله با سیاست‌های آمریکا و مقابله با دشمن اصلی جهان عرب و امت اسلام، قدرتمندتر و با جرأت‌تر کرد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: امام خمینی (ره) گوهر پاک اسلام را یعنی اسلام جهاد و شهادت و اسلام قیام و انقلاب را احیاء کرد و امروز از تهران و بغداد و یمن و سوریه و لبنان تا فلسطین در این جغرافیای بزرگ و فراتر از آن با عزم و اراده در مقابله نقشه و طرح صهیونیست‌ها ایستاده‌اند و از گسترش این پروژه شوم جلوگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: ملت فلسطین امروز نمونه شاخص یک ملت مقاوم در برابر گسترش صهیونیسم است و ناکامی و ناموفقی را بر صهیونیست‌ها تحمیل کرده و آنان را در هر نقطه از سرزمین فلسطین به خود مشغول کرده است.

النخاله در پایان گفت که تجربه امام خمینی (ره) و مسیر او باید همیشه پیش روی چشمان ما باشد که یک جنبشی برای احیای مستمر اسلام در زمینه مقابله با ظلم بود و این اسلام است که عدالت الهی را در زندگی انسان تثبیت می‌کند و حضور دائم جمهوری اسلامی ایران و رهبری آن در مقابله با ظلم، گواه بر این حقیقت است که این مسیر همچنان موثر است و کار خودش را می‌کند و هر روز ثابت می‌کند که برای انتقال انسان از عبودیت به آزادی و از وابستگی به پیشتازی بسیار توانا است.

اخبار مرتبط

زیاد النخاله: تمام شهرهای رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهیم

زیاد النخاله: وحدت ملت فلسطین عامل اصلی پیروزی در نبرد با دشمن است

«حزب الله» همواره دوشادوش ملت و مقاومت فلسطین ایستاده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha