تزریق سه دُز واکسن برای تشرف زائران اربعین الزامی است

تزریق سه دُز واکسن برای تشرف زائران اربعین الزامی است

به گزارش سراج24؛ بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ‌تزریق سه دُز واکسن کرونا به عنوان شرط تشرف زائران در مراسم اربعین امسال افزود: همه زائران قبل از تشرف باید نسبت به تزریق سه دُز واکسن اقدام کرده باشند.

عین اللهی با اشاره به لزوم ارائه خدمات کیفی سلامت به زائران اظهار داشت: برای پزشکانی که امسال به این سفر معنوی مشرف شوند، مأموریت منظور شده و نیاز به اخذ مرخصی نخواهند داشت.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در فصل تابستان گفت: تمرکز  ما  در این مراسم  بر مدیریت گرمازدگی است و وزارت بهداشت و ستاد مرکزی اربعین در این زمینه پیش بینی های لازم را انجام داده و  خدمات رفاهی و بهداشتی متناسب با دمای  هوا را  اتخاذ کرده اند تا از گرمازدگی زائران پیشگیری شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین بر ضرورت تشکیل یک قرارگاه بهداشت و درمان در مجموعه ستاد اربعین سفارت ایران تاکید کرد و گفت: در این ستاد ضمن دعوت از خیرین، سفرا و تجار سایر کشورهای اسلامی، جلب مشارکت مردمی شاغلان مختلف حرف پزشکی و بسیج دانشگاه‌ها، باید برای آموزش مدیران موکب‌ها و گروه‌های هدف نیز تدابیر جامعی به منظور  پیشگیری از بیماری‌ها و ارائه خدمات به هنگام و جامع حوزه سلامت به زائرین ایرانی اتخاذ کنیم.

عین اللهی پیشنهاد کرد تا با افزایش مرزهای عبوری ، تردد زائران مدیریت شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، جلسه ستاد مرکزی اربعین با حضور عین اللهی، وزیر بهداشت‌، محمد کاظم آل صادق ، سفیر جمهوری اسلامی در عراق،  حسن پلارک، رییس کمیته مشارکت‌های مردمی و دیگر اعضای این ستاد  برگزار شد.

اخبار مرتبط

گرمازدگی زائران تنها دغدغه وزارت بهداشت در پیاده روی اربعین

شناسایی ۴۵۲۷ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور

واکسیناسیون موثرترین اقدام برای کنترل همه‌گیری کروناست

0 نظر

ارسال نظر

capcha