سفر مدیرکل آژانس اتمی به سرزمین های اشغالی

سفر مدیرکل آژانس اتمی به سرزمین های اشغالی

به گزارش سراج24؛ به نقل از پایگاه عرب ۴۸، منابع خبری شامگاه پنج شنبه از ورود «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، و طبق بیانیه دفتر رافائل گروسی وی شامگاه پنج شنبه به منظور دیدار با «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی وارد سرزمین‌های اشغالی شد.

گروسی قرار است روز جمعه با نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و رایزنی نماید.

این در حالی است که منابع صهیونیستی روز گذشته (چهارشنبه) از افزایش تلاش ها و تماس های پشت پرده مقامات صهیونیست پیش از برگزاری نشست هفته آینده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با هدف فشار به این آژانس علیه ایران خبر دادند.

منابع صهیونیستی افزودند که «ایال هولتا» مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی که هم اکنون در واشنگتن به سر می برد در حال انجام مذاکرات با جیک سالیوان همتای آمریکایی خود و مقامات کاخ سفید در این خصوص است.

روزنامه «یدیعوت آحارنوت» اعلام کرد که هولتا و سالیوان در پایان نشست خود در واشنگتن نسبت به هماهنگی تلاش ها برای مقابله با ایران و فعالیت های منطقه ای آن و آنچه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای ادعا شده است، اعلام پایبندی کردند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه ضمن طرح ادعاهای تکراری علیه ایران در گزارش خود مدعی شد: تهران در خصوص مشاهده ذرات اورانیوم در ۳ سایت اعلام نشده خود، توضیحات موثقی به این آژانس ارائه نکرده است. مسائل پادمانی مربوط به این ۳ مکان باقیمانده است.

در بخشی از گزارش فصلی جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی آمده است: ذخیره اورانیوم با غنای ۶۰ درصدی ایران هم اکنون به ۴۳.۱ کیلوگرم رسیده، یعنی تقریباً ۱۰ برابر افزایش یافته است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی بدون اشاره به تعهدات طرف های ایران در توافق هسته ای سال ۲۰۱۵، در گزارش خود مدعی شد که میزان اورانیوم غنی شده تهران به ۱۸ برابر مقدار تعیین شده ذیل برجام رسیده است.

اخبار مرتبط

اطلاعات جدید از حفره بزرگ امنیتی در رژیم صهیونیستی

نبرد سنگین مقاومت با نظامیان صهیونیست

دوران بازی رژیم صهیونیستی با زندگی مردم لبنان به پایان رسیده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha