اقدام هتاکانۀ جشنواره «کن» آزمون دیگری برای سنجش مدعیان حقوق بشر است

اقدام هتاکانۀ جشنواره «کن» آزمون دیگری برای سنجش مدعیان حقوق بشر است

به گزارش سراج24؛ اتحادیۀ انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، در واکنش به اقدام جشنواره فیلم «کن» در تمجید از فیلم عنکبوت مقدس بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه اتحادیۀ انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به شرح زیر است:

«بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمـنِ الرَّحِیم

اتحادیۀ انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، در پی اهانت صورت گرفته به مقام کبریائی سلطان سریر ارتضا، حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام، و اهل بیت گرامی پیامبر عظیم الشأن اسلام علیهم السلام، مصیبت وارده را به حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه، علمای اسلام، مسلمانان، شیعیان و محبین اهل بیت علیهم السلام در گستره جهان تسلیت عرض می‌نماید.

اقدام هتاکانۀ مجریان و برگزارکنندگان جشنوارۀ سیاست زدۀ «کن» نه تنها دل شیعیان، مسلمانان و محبین اهل بیت علیهم السلام در گستره جهان را به درد آورده بلکه به آزمون دیگری جهت سنجش مدعیان حقوق بشر مبدل گردیده است. منادیان حقوق بشر، چگونه می‌توانند چشم بر توهین به مقدسات چند صد میلیون مسلمان بربندند و کماکان ادعای تکریم نوع بشر و باورداشت‌های فرهنگی جوامع سر دهند.

اتحادیۀ انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، حمایت جشنواره «کن» از سازندگان این فیلم موهن را به اشد وجه محکوم کرده و نسبت به نمایش این فیلم در سینما‌های اروپا شدیدا هشدار می‌دهد. نمایش چنین فیلمی در سینما‌های اروپا، قطعا نقض حقوق فرهنگی مسلمانان و خصوصا شیعیان و محبان اهل بیت پیامبر علیهم السلام بوده و مسئولیت عواقب آن بر عهدۀ دولت‌های اروپائی است.

قدرت گفتمانی و منطق جهانی انقلاب اسلامی، چندین دهه است که محافل فکری اروپایی را درگیرخود ساخته. در چنین شرایطی، اتاق فکر‌های غرب، ناتوان از مواجهۀ فکری، به تخریب و سیاه نمائی حداکثری زیست-فرهنگ انقلاب اسلامی روی آورده اند.

در این میان محافل هنری و جشنواره‌های غربی که تا پیش از این با شعار "هنر برای هنر"، ادعای استقلال از میدان سیاست سر داده بودند، دستپاچه و سراسیمه به ماشین جنگی استکبار جهانی علیه انقلاب مستضعفان جهان بدل شده اند. جشنواره فیلم «کن» یکی از توپخانه‌های این جنگ تمام عیار علیه انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

اتحادیۀ انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، ضمن محکومیت شدید تخریب مقدسات ادیان و مذاهب در اروپا، سکان داران وزارت فرهنگ و ارشاد در جمهوری اسلامی را متذکر می‌سازد که برخورد موردی و مقطعی با تحرکات سیاسی جشنواره «کن» را کنار نهاده و به تحریم قاطعانه آن روی آورند.

در پایان خطاب به قلوب داغدار محبین و دوستداران امام و مولایمان اظهار می‌داریم همچنانکه اهانت آخرین پادشاه سلسله تزاری به ساحت مقدس و کبریائی امام رئوف مان، طومار آن سلسله را برچید و همچنانکه جفای رضاخانی بر متحصنان و مجاوران حضرت شمس الشموس علیه السلام، عاقبت سیاه و نکبت بار رضاخان و خفت و مرگ در غربت و تبعید را نصیب رضاخان و نسل خبیثش نمود، این چنگ اندازی فیلم سازان و جشنواره‌های غربی نیز مقدمه‌ای خواهد شد بر نابودی توپخانه‌های فرهنگی دین ستیزان غرب مدرن علیه ادیان ابراهیمی و خصوصا اسلام عزیز و مکتب اهل بیت علیهم السلام. ان شاءالله
 
آئینه‌های این حرم از عشق ما پر است
آین آفتاب در همه جا منتشر شده ست
حالا هزار اشک، هزاران دعا و بغض
دور ضریح پاک شما منتشر شده ست

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

١٤٠١/٠٣/١٠

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا

اخبار مرتبط

بیانیه ۸ هزار مداح درباره «عنکبوت مقدس»

سازندگان «عنکبوت مقدس» عاقبت سلمان رشدی را مرور کنند/ توهین به امام رضا(ع) جای مداهنه ندارد

ویدئو / واکنش علیرضا قزوه به هتک حرمت امام رضا(ع) در فیلم عنکبوت مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha