میرکاظمی: خروج نفت از بودجه در کوتاه‌مدت امکان پذیر نیست

میرکاظمی: خروج نفت از بودجه در کوتاه‌مدت امکان پذیر نیست

به گزارش سراج24؛ مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه اظهار داشت: در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست و اصلاح ساختار بودجه هم فقط از طریق خروج نفت نیست و اصلاحات دیگر نیز لازم است صورت گیرد مانند اینکه بودجه ساده، قابل فهم و قابل رصد باشد و دستگاه‌ها و استان‌ها در قبال بودجه پاسخگو باشند.

وی عنوان کرد: برای مثال فرض کنید وزیر علوم بگوید همه دانشگاه‌ها هیئت امنا دارند و بودجه خود را می‌گیرند و من کاره‌ای نیستم و در پیشنهاد ما به مجلس یک ردیف به وزیر دادیم و گفتیم وزیر باید پاسخگوی رشد علمی در کشور باشد. دوباره دوستان برگرداندند و گفتند همه دانشگاه‌ها باید ردیف داشته باشند.‌

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اعتراض وزیر علوم به نداشتن دخل و تصرفی در تخصیص بودجه خبر داد و گفت: این یک نمونه کوچک است. اصلاح ساختار ابعاد گوناگون دارد و جلسات مشترک آن شروع شده است. یکی از ماموریت‌های جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران طبق ماموریت مقام معظم رهبری همین اصلاح ساختار بودجه است و در سازمان‌ها برنامه و بودجه کاری را شروع کردیم.

میرکاظمی افزود: امیدوار هستیم با کمک مجلس و دست اندرکاران مسئول بتوانیم اصلاح ساختار بودجه را در صحن شورای عالی اقتصادی سران تصویب کنیم و بعد به مجلس برود. اصلاح ساختار بودجه به صورت جدی شروع شده است اما ما در حال انجام قانون برنامه هستیم که باید زودتر به نتیجه برسد و قاعدتاً بودجه ۱۴۰۲ باید مبتنی قانون برنامه باشد و خیلی برای این امر فرصت نیست.

اخبار مرتبط

رفتن میرکاظمی از سازمان برنامه و بودجه «قطعی» شد

سازمان برنامه مقصر اصلی در عدم پرداخت حقوق فرهنگیان

استعفای «میرکاظمی» صحت ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha