بایدن:

سامانه های موشکی پیشرفته به اوکراین می دهیم

سامانه های موشکی پیشرفته به اوکراین می دهیم

به گزارش سراج24؛ به نقل از رویترز، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا موافقت کرده است که به عنوان بخشی از بسته تسلیحاتی ۷۰۰ میلیون دلاری که قرار است روز چهارشنبه رونمایی شود، سامانه‌های موشکی پیشرفته‌ای را در اختیار اوکراین قرار دهد که می‌توانند اهداف دوربرد روسیه را با دقت مورد حمله قرار دهند.

بایدن در مقاله ای که در روزنامه «نیویورک تایمز» منتشر کرد، نوشت که عملیات نظامی روسیه در اوکراین از طریق دیپلماسی به پایان خواهد رسید اما آمریکا باید تسلیحاتی پیشرفته در اختیار اوکراین قرار دهد تا در میز مذاکره دستی برتر داشته باشد.

وی در این باره نوشت: به همین دلیل است که تصمیم گرفته‌ام که سامانه‌های موشکی و مهمات پیشرفته‌تری را در اختیار اوکراینی‌ها قرار دهیم که آنها را قادر می‌سازد با دقت بیشتری به اهداف کلیدی در میدان نبرد در اوکراین حمله کنند.

مقامات ارشد دولت بایدن در این باره گفتند که آمریکا سامانه های موشکی با قابلیت جابجایی سریع را به اوکراین ارائه می کند که می تواند اهدافی را تا عمق ۸۰ کیلومتری با دقت هدف قرار دهد و این اقدام در پی آن صورت می گیرد که اوکراین تضمین داده است که از این موشک ها برای حمله به داخل روسیه استفاده نخواهد کرد.

مقامات مذکور همچنین گفتند که این بسته تسلیحاتی همچنین شامل مهمات، رادارهای پدافندی، تعدادی رادار شناسایی اهداف هوایی، تعداد بیشتر موشک های ضد تانک «جاولین» و همچنین تسلیحات ضد زرهی است.

این خبر در حالی منتشر می شود که جو بایدن روز دوشنبه اعلام کرده بود که کشورش سامانه‌های موشکی را که توانایی هدف گیری اهداف در خاک روسیه را داشته باشند، به اوکراین نخواهد داد.

«دیمیتری مدودوف» نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه در همین رابطه اعلام کرده بود که بایدن در این رابطه تصمیمی عاقلانه اتخاذ کرده است.

روسیه بارها اعلام کرده که ارسال تسلیحات به اوکراین مانند ریختن بنزین بر روی آتش است و هر گونه محموله تسلیحاتی به مقصد اوکراین، هدفی موجه برای نابودی توسط ارتش روسیه محسوب می شود.

آمریکا ارسال تسلیحات جدید به دولت کی یف را با هدف ایجاد تنش بیشتر صورت می دهد که از طریق آن بتواند روسیه را مجبور به اتخاذ واکنش هایی نماید که مد نظر واشنگتن است تا بتواند نهایت استفاده سیاسی را از آن ببرد.

اخبار مرتبط

نشست ۳ جانبه گوترش، اردوغان و زلنسکی در غرب اوکراین/ دبیرکل سازمان ملل فردا راهی می‌شود

فاجعه در زاپروژیا تمام اروپا را درگیر خواهد کرد

کاخ سفید: بایدن به دنبال نامزدی در انتخابات 2024 است

0 نظر

ارسال نظر

capcha