آمریکا بر مدار تشدید خشونت‌های مسلحانه؛ بایدن از نخست‌وزیر نیوزیلند کمک خواست

آمریکا بر مدار تشدید خشونت‌های مسلحانه؛ بایدن از نخست‌وزیر نیوزیلند کمک خواست

به گزارش سراج24؛ جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با آردرن در کاخ سفید به قتل ۵۱ مسلمان در کرایست چرچ در سال ۲۰۱۹ در نیوزیلند اشاره کرد.

این تیراندازی باعث شد تا نیوزیلند استفاده از سلاح های نظامی در این کشور را ممنوع کند. دولت نیوزیلند همچنین اقدام به بازخرید اسلحه ها کرد.

بایدن درحالی که خواستار تلاش جهانی برای مقابله با خشونت و افراط گرایی در فضای سایبری شد، خطاب به نخست وزیر نیوزیلند گفت: ما به راهنمایی شما نیاز داریم. می خواهم با نیوزیلند در این زمینه همکاری کنم.

بایدن که روز یکشنبه به تگزاس سفر کرد تا با خانواده های قربانیان تیراندازی مدرسه ابتدایی دیدار کرده و با آنها ابراز همدردی کند، گفت این خانواده ها متحمل رنج بسیاری شده اند و بسیاری از این رنج قابل جلوگیری است.

آردرن به بایدن به دلیل تیراندازی های تگزاس و نیویورک تسلیت گفت  و تاکید کرد، ما در این زمینه تجربه مشابهی داریم، اما اگر قادر باشیم کمک کنیم و تجربه خود را به اشتراک بگذاریم،این کار را انجام خواهیم داد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در حالیکه خشونت‌های مرگبار مسلحانه کشورش سرعت و افزایش بسیار بالایی یافته، با اعتراف به ناتوانی خود در کنترل سلاح های تهاجمی، توپ را به زمین کنگره انداخت و گفت که نمی تواند این موضوع را به کنگره دیکته کند.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در کاخ سفید به خبرنگاران گفت که غیر قانونی کردن سلاح های تهاجمی و تقویت بررسی سوابق افراد پیش از خرید یک سلاح بر عهده کنگره است و وی نمی تواند "این مسائل را به کنگره دیکته کند."

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: من کارهایی که پیش از این انجام داده ام می توانم انجام بدهم و به صدور دستورهای اجرایی خود ادامه بدهم اما نمی توانم یک سلاح را غیرقانونی کنم. نمی توانم بررسی سوابق را تغییر دهم.

قانون اجازه حمل اسلحه یکی از قوانین مورد مناقشه در آمریکا است. عده بسیاری از مردم خواستار اعمال کنترل و محدودیت‌های شدیدتر در زمینه فروش سلاح هستند و عده‌ای دیگر معتقدند هیچ قانونی نباید حق آمریکایی‌ها برای حمل سلاح را به خطر بیندازد.

شمار دقیق سلاح‌هایی که در اختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد به خاطر عواملی مانند، فروش غیرقانونی و سلاح‌های ثبت نشده مشخص نیست اما بنا بر داده‌های «اسمال آرمز سُروی» برآورد می‌شود که آمریکایی‌ها از ۸۵۷ میلیون قبضه سلاح قابل دسترس برای افراد غیر نظامی در جهان، ۳۹۳ میلیون قبضه از این سلاح‌ها را در اختیار دارند.

به گزارش سی ان ان، برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست.

اخبار مرتبط

سازشکاران پا پس کشیدند؛ جشن تل آویو در سالگرد توافقنامه‌ سازش لغو شد

کاخ سفید: بایدن به دنبال نامزدی در انتخابات 2024 است

صدر خواستار تظاهرات مسالمت آمیز میلیونی در بغداد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha