یادداشت؛

متروپل؛ داغ مشترک این روزهای جامعه ایران

متروپل؛ داغ مشترک این روزهای جامعه ایران

به گزارش سراج24؛ فاطمه فیروزی: ما در سراسر دنیا، با هر گرایش و مذهبی، شاهد خیز مصائب و بلایا هستیم. تیراندازی مستقیم در آمریکا، باعث از بین رفتن آرزوها و آمال چندین کودک بی گناه می شود. قحطی در آفریقا، روزانه عده زیادی را به مرگ پیوند می دهد. جنگ در یمن، صدای کودکان بی گناه را برای همیشه قطع می کند.

با وزش طوفان حوادث در گوشه و کنار دنیا، همه ما به نوعی و به اندازه خودمان متاثر و غمگین می شویم. دنیایی که در آن همه روزه اتفاقات ناگوار یکی پس از دیگری به وقوع می پیوندند، چه آینده ای را برای بشر و نسل های پس از ما ترسیم می کند؟ حادثه متروپل اگرچه حادثه ای غمگین و جگر خراش بود و همه ما را تا مرز ناباوری و اندوه کشاند، اما شوربختانه اولین حادثه نبود.

این روزها ایران لحظات و احساسات غریبی را تجربه می کند. وقوع حادثه متروپل درست زمانی که سرود سلام فرمانده _ منصوب به امام زمان(عج) در حال تبدیل به یکی از ملی ترین سرودهای جمهوری اسلامی است، تفاسیر متفاوتی به وجود آورده و موجب شده تا افراد زیادی به همزمانی تقریبی این دو حادثه واکنش نشان دهند. برخی نیز با دانش و آگاهی کامل، در حال ایجاد تفرقه و نفاق میان جامعه ایرانی هستند. تفرقه ای که تنها خبر از یک هدف می دهد: قطبی سازی و تفکیک ایران به اجزای قومی، ملی، قبیله ای و مذهبی.

حادثه متروپل، درد مشترک هر دغدغه مند ایرانی است. این امر بدیهی را بارها در حال صحبت با خانواده، آشنایان و همچنین در صفحات مجازی خود به اشتراک گذشته اید. بارگذاری تصاویر مربوط به این حادثه و ستایش افراد حاضر در صحنه حادثه، عرض تسلیت به خانواده های هر یک از افراد آسیب دیده و سوگوار، همه و همه نشان از همبستگی در جامعه ایرانی می دهد. با این حال همانطور که گفتیم، برخی به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق هستند.

چیزی که در چند روز اخیر شاهد واکنش های گسترده علیه آن بوده ایم، اجرای سرود « سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی و ابراز همدردی مردم حاضر در این ورزشگاه، با مردم داغدیده آبادان بوده است. این باور غلط که افراد حاضر در این صحنه، در حال برگزاری جشن و شادی بوده و توجهی به غم مردم آبادان نداشتند، حیله افراد آگاه برای ایجاد تفرقه میان مردم مسلمان جامعه ایرانی است. اگر از افراد حاضر در ورزشگاه سوال کنید، هر یک به نوبه خود از غم و اندوهشان در سوگ حادثه متروپل خواهند گفت. زنان و مردانی که با غم داغدیدگان متروپل اشک ریخته و ظهور فرمانده را لبیک گفتند، نمی توانند در برابر مصائب هموطنان خود بی تفاوت باشند.

امام خامنه ای درباره وقایع اتفاق افتاده به دنبال ریزش ساختمان متروپل، بیانیه ای صادر کرده و همدردی خود را با خانواده های داغدار دراین حادثه اعلام کردند. ایشان بر طبق اصول قضائی، مجازات افراد مقصر در این حادثه را با اصطلاح «مجازات عبرت آموز» خواستار شدند. به علاوه در قسمتی از پیام، با تشکر از فعالیت چند روزه مسئولان دولت، پیگیری جدی آنان را درباره حادثه متروپل مطالبه کردند.

این امر نشان دهنده توجه رهبر انقلاب اسلامی به عنوان یک ولی و دلسوز جامعه است. ایشان از همان ابتدای وقوع حادثه،  به فکر مردمی بودند که در غم عزیزان خود شب ها را به سختی سحر می کردند. برگزاری جنبش سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی، در راستای همین دغدغه مندی حضرت آقا انجام شد. در روزگاری که توان جلوگیری از مصائب و بلایا از افراد سلب شده، تنها می توان از طریق استغاثه به حضرت غایب، مشکلات اساسی را حل کرد.

در پایان، این روزها هر یک از افراد جامعه ایرانی، به نوعی درد مند عزیزان از دست رفته در آبادان هستند. زنان، مردان و کودکانی که توان دیدن غم هموطنان خود را ندارند، این روزها برای تسکین داغ مردم آبادان، دست به دعا هستند. تنها چیزی که می توان گفت، این است که با فرافکنی و دامن زدن به آتش اختلافاتی که از سوی غرب روانه ایران می شوند، نه تنها کمک کننده نیست، بلکه می تواند جامعه را با مشکلات فراوان دیگری رو به رو کند.

اخبار مرتبط

آقای فروشنده

نیش زهرآلود «عنکبوت مقدس» بر قلب اسلام و ایران

حادثه متروپول آبادان، سینما رکس نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha