یادداشت؛

حادثه متروپول آبادان، سینما رکس نیست

حادثه متروپول آبادان، سینما رکس نیست

به گزارش سراج24؛ سیده فاطمه موسوی: فرصت طلبانی که در زمان سقوط هواپیمای اوکراینی، تا پیش از اعتراف شجاعانه فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، سکوت مرگباری را اختیار کرده بودند، به ناگاه بعد از روشن شدن ماجرای خطای شناختی پدافند دفاعی سپاه، شفای عاجل یافته و به یکباره حملات رسانه­ای خود را آغاز کردند، البته همراه با ابراز تاسف از بروز حادثه مذکور؛ هم ­اکنون نیز تا قبل از اجرای سرود سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی تمایلی به اظهار همدردی با حادثه دیدگان واقعه رخ داده در آبادان از خود نشان نمی­‌دادند. چگونه است که ذات حوادث برای این افراد از کمترین درجه اهمیتی برخوردار نیست اما به محض یافتن زخمی در حاشیه حوادث، همچون مگسان، بهره برداری­‌های سیاسی خود را درپیش می‌­گیرند؟

بین حادثه متروپول آبادان و سینمارکس تفاوت از زمین تا آسمان است. دقیقاً همچون سردادن شعار الله­‌اکبر در جریان انقلاب 57 و شعارهایی که در حوادث فتنه سال 88 توسط جنبش انحرافی سبز القا می­شد، یا چیزهایی مشابه آن که از جنایتکاران داعشی شاهد بودیم. این­ها همگی نشانه پوچی و بی­‌هویتی دشمنان جمهوری اسلامی است که سعی در الگوبرداری­‌های احمقانه­‌ای از نشانه­‌های الهی حوادث پیش از وقوع انقلاب اسلامی مردم ایران دارند. تا جایی که با مداخلات تصنعی به افسانه‌­های ایلومیناتی و خرافات کابالیستی هم متوسل می­‌شوند.

ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه دلخراش و آرزوی سلامتی برای نجات­ یافتگان آسیب دیده، آنچه که برای مسئولین دغدغه­‌مند جمهوری اسلامی قابل توجه و تذکر است اینکه تحقیقات و اقدامات جهت بررسی و پیشگیری از این قبیل حوادث را مدنظر و عمل خویش قرار دهند تا زخم­‌هایی همچون استادیوم فوتبال مشهد یا متروپول آبادان تبدیل به دستاویزی برای سوء استفاده­ گران نشوند. به نظر می­‌رسد در این راستا لازم است سیستم‌­های نظارتی شهرداری­‌ها و سازمان­‌های نظام مهندسی، نظام پزشکی و حتی سایر ارگان­ها همچون آموزش و پرورش و بانک­‌ها و ... تغییر و تقویت یافته تا در آینده کمتر شاهد حوادث تلخ این چنینی باشیم.

ملت ایران ملتی صبور و فهیم هستند و با امید به این تغییر ریل­‌ها به دولت مردمی و مجلس انقلابی رأی اعتماد دادند پس روا نیست با سهل­انگاری از کنار این حوادث عبور کنیم. نباید اجازه داد افرادی با انگیزه­‌های اختلاسی و اندیشه­‌های نجومی، چه از مسئولین و چه از مردم (طبق فرمایش آیت‌­الله جوادی ­آملی) چنین هزینه­‌های سنگینی را بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحمیل کنند و همان‌گونه که در پیام تسلیت مقام معظم رهبری تأکید شد جلوگیری از تکرار این قبیل حوادث وظیفه مسئولین است.

اخبار مرتبط

آقای فروشنده

نیش زهرآلود «عنکبوت مقدس» بر قلب اسلام و ایران

متروپل؛ داغ مشترک این روزهای جامعه ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha