روسیه پهپاد ناتو را رهگیری کرد

روسیه پهپاد ناتو را رهگیری کرد

به گزارش سراج24؛ به نقل از ریانووستی، یک منبع آگاه اعلام کرد که سیستم های جنگ الکترونیک نیروهای مسلح روسیه یک فروند پهپاد ناتو را که در حال تلاش برای انجام عملیات شناسایی بر فراز دریای سیاه به نفع نیروهای اوکراینی بود، رهگیری و ماموریتش را لغو کرد.

منبع مذکور در گفتگو با ریانووستی در این باره گفت: سامانه‌های جنگ الکترونیک روسیه عملیات یک پهپاد استراتژیک ناتو را بر فراز دریای سیاه که به سواحل کریمه نزدیک شده بود، مسدود کردند. این پهپاد در تلاش بود تا تأسیسات و نیروهای روسیه را به نفع نیروهای اوکراینی شناسایی کند.

وی افزود که مجموعه‌ها و سامانه های جنگ الکترونیک روسیه این پهپاد را در ماموریتش در نتیجه ایجاد تداخل تلفیقی و پارازیت در حسگرهای فنی رادیویی اش، ناکام گذاشتند.

پیشتر نیز منبع دیگری اعلام کرده بود که سیستم های جنگ الکترونیک روسیه به طور خاص بر روی کشتی های جنگی ناتو که تلاش می کنند به سواحل این شبه جزیره نزدیک شوند، تمرکز کرده اند. در نتیجه این اقدام، تجهیزات شناسایی آنها قادر به انجام وظایف محوله نیست.

اعلام این خبر و مداخله مستقیم ناتو در درگیری ها بین اوکراین و روسیه در حالی است که غرب و به ویژه ائتلاف نظامی ناتو از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، کمک های نظامی ، تدارکاتی و پشتیبانی بسیاری از نیروهای اوکراینی به عمل آورده است و در عین حال مدعی هستند که شخصا در این درگیری ها مداخله نمی کنند.

پیشتر نیز افشای کمک های اطلاعاتی آمریکا به ارتش اوکراین در هدف قرار دادن فرماندهان روسی و همچنین رزمناو «مسکوا» در دریای سیاه به شدت خبرساز شده بود، به طوری افشای این اطلاعات خشم مقامات کاخ سفید را برانگیخت.

اخبار مرتبط

پیش‌نویس توافق وین توسط همه طرف‌ها به‌دقت بحث شده است

ماهانه ۴۰ هزار تُن گندم به لبنان اهدا می‌کنیم

لاوروف: طرح آمریکا برای اصلاح برجام غیرقابل قبول است

0 نظر

ارسال نظر

capcha