آیت الله سعیدی: سادات به دلیل انتسابشان به پیامبر(ص) تعهد و مسئولیت بیشتری دارند

آیت الله سعیدی: سادات به دلیل انتسابشان به پیامبر(ص) تعهد و مسئولیت بیشتری دارند

به گزارش سراج24؛ آیت الله سید محمد سعیدی عصر روز دوشنبه در دیدار اعضای شورای استانی مجمع جهانی سادات در قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد با بیان اینکه هرچه شرافت بالا می‌رود محدودیت هم بالاتر می‌رود اظهار داشت: فردی که روحانی است نمی‌تواند خیلی کارها را با لباس روحانیت انجام دهد و این محدودیت‌ها به خاطر شرافت لباس روحانیت است.

وی در ادامه تاکید کرد: یکی از مصادیق کوثر که خداوند به پیامبر (ص) عطا کرده سادات هستند و این سلسله جلیله تعهدات مهمی دارند که خداوند با تعابیری در قرآن این تعهدات را بیان کرده است.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه خدای متعال برای زن‌های پیامبر (ص) به خاطر نسبتی که با رسول الله داشتند جایگاه خاصی قرار داد که باید از آن حراست می‌کردند ادامه داد: سادات هم به خاطر انتسابشان به پیامبر (ص) در انجام واجبات و ترک محرمات بیشتر باید اهتمام داشته باشند و اجر بیشتری هم می‌برند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: در نهضت‌هایی که در طول تاریخ به وقوع پیوست اگر سادات جلودار بودند و خیلی‌ها را به دنبال خود می‌کشاندند؛ بنابر این سید بودن تنها یک مدال نیست بلکه تعهد و مسئولیتی است که اعطا شده و باید قدرش را دانست و به لوازمش عمل کرد.

اخبار مرتبط

مادر فداکار هرمزگانی زمینه آزادی چهار زندانی محکوم به قصاص را فراهم کرد

رئیس جمهور: اربعین به جریان فراگیر تبدیل شده است

وزیر کار: دیپلماسی خارجی کشور در گذشته وابسته به اخم و لبخند بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha