توسعه تولیدات داخلی در روزگار تحریم

توسعه تولیدات داخلی در روزگار تحریم

به گزارش سراج24؛ سید حسین صفوی رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در حاشیه بازدید از نمایشگاه هلث و با حضور در غرفه هاناژن، یکی از شرکتهای دانش بنیان تولیدکننده کیت های تشخیصی آزمایشگاهی افزود: تامین متمرکز کالاهای پزشکی و تجهیز بیمارستان ها توسط هیئت امنای صرفه جویی ارزی تامین می شود.

وی گفت: خرید و توزیع ۸۰ درصد از محصولات تولید داخل توسط هیئت امنای صرفه جویی ارزی است و بخش عمده‌ای از این کالاها، کالاهای دانش بنیان است که به عنوان خرید اول صورت می گیرد.

وی گفت: هیئت امنا در سال جاری ضرایبی گذاشته برای اینکه امتیازاتی به شرکت های دانش بنیان بدهد تا شانس بیشتری برای شرکت در مناقصه های این مجموعه و افزایش کیفیت کالاهای خود داشته باشند.

وی افزود: کار دیگری که هیئت امنا کرده، خرید نقدی از شرکت های دانش بنیان است و در واقع عرضه این ها به صورت تسهیلات به دانشگاه‌ها است که هم بتوانند مراکز سلامت و مراکز دانشگاهی و هم محصولات دانش بنیان را حمایت کنند.

وی کمبود نقدینگی را یکی از مهم ترین چالشهای پیش روی نظام سلامت عنوان کرد و گفت:  امیدواریم که در این زمینه فکری شود تا هم به مراکز درمانی و هم به هیئت امنا در این زمینه کمک شود. باید کسانی که می توانند نقدینگی را تامین کنند به ما کمک کنند.

وی درباره اثر تحریم ها بر روی تامین و خرید تجهیزات پزشکی گفت: علی رغم اینکه می گویند تحریم ها بر روی تجهیزات و ملزومات پزشکی و دارو تاثیر ندارد، اتفاقاً اثر مستقیم دارد چرا که تامین و انتقال ارز را با مشکل روبرو کرده است. اما از طرف دیگر این تهدید موجب شد که فرصتی به وجود بیاید که تولیدات داخلی توسعه بیشتری پیدا کنند.

ایران هلث ، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، داروئی و آزمایشگاهی که نمایشی برای ارتقا سلامت جامعه است از ۳ الی ۶ خرداد ماه سال ۱۴۰۱ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

برخورد با گرانفروشی بلیت پروازهای عتبات

نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده تا پایان سال/قرارگیری "سمند سورن" در فرایند نوسازی از مرداد

وزیر کشور: ایران در راه مبارزه با مواد مخدر تنها است

0 نظر

ارسال نظر

capcha