برپایی راهپیمایی پرچم در«قدس»/ تلاش برای تغییر ماهیت «مسجدالاقصی»

برپایی راهپیمایی پرچم در«قدس»/ تلاش برای تغییر ماهیت «مسجدالاقصی»

به گزارش سراج24؛ روزنامه تهران تایمز در سر مقاله امروز خود به بررسی یورش صهیونیست‌ها به اماکن مقدس مسلمانان در بیت المقدس ذیل اقدامی تحریک آمیز موسوم به «راهپیمایی پرچم» پرداخت.

تهران تایمز در ادامه آورد که این یورش تحریک آمیز صهیونیست‌ها در راهپیمایی یاد شده به دلیل بزرگداشت آنچه آنها «روز بیت المقدس» می‌نامند صورت گرفت که یادآور اشغال این شهر توسط صهیونیست‌ها در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی است.

این مسئله تقریباً همیشه با هشدار در مورد شعله ور شدن احتمالی تنش‌ها بین صهیونیست‌ها و فلسطینی‌ها همراه است چرا که صهیونسیت ها با یادآوری سالگرد اشغال این شهر به نوعی نمک بر زخم‌های تاریخی فلسطینی‌ها می پاشند که هرگز التیام نیافته است.

تحریکات امسال نیز زمانی آغاز شد که صهیونیست‌ها به نحوی خطرناک به مکانی که عبادت یهودیان در آن حتی بر اساس قوانین رژیم صهیونیستی ممنوع است، یورش بردند که این اقدام نگرانی‌ها را در مورد توطئه رژیم صهیونیستی برای تغییر ماهیت بیت المقدس برانگیخت.

روز یکشنبه، گروه‌هایی از صهیونیست‌ها پیش از آغاز راهپیمایی تحریک‌آمیز یادشده، وارد محوطه مسجد الاقصی در بیت المقدس شدند.

همچنین همزمان با این اقدامات، نیروهای رژیم صهیونیستی نیز با تهدید خبرنگاران و عکاسان به دستگیری، از ورود آنها به محوطه مسجد الاقصی جلوگیری و با شلیک گلوله‌های لاستیکی آنها را متفرق کردند.

پلیس این رژیم در همین رابطه اعلام کرد که دست کم ۱۸ فلسطینی در داخل بخش شرقی قدس اشغالی دستگیر شدند.

تحولات روز یکشنبه زنگ خطر را در مورد برنامه ریزی رژیم صهیونیستی برای تغییر ماهیت مسجد الاقصی به صدا درآورد. مطابق قوانین این رژیم عبادت یهودیان در محوطه مسجد الاقصی مجاز نیست، اما نقض این قانون در روز یکشنبه باعث شد تا مقامات قدس اشغالی هشدار دهند که تخلفات رخ داده در مسجدالاقصی در جریان هجوم شهرک نشینان به این محل مقدمه‌ای برای آغاز مرحله‌ای جدید است.

در همین رابطه «عظام الخطیب» مدیر کل اوقاف اسلامی در بیت المقدس در گفت و گو با العربی الجدید گفت: شهرک نشینان در جریان یورش به مسجد الاقصی به هر آنچه قبلاً ممنوع بود، بی‌حرمتی کرده اند.

همچنین رهبر جنبش فتح در بیت المقدس در این باره گفت که اتفاقی که در بیت المقدس و مسجدالاقصی رخ داد، روزی سیاه در تاریخ این شهر و این مسجد است.

سخنگوی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز گفت که اسرائیل با اجازه دادن به شهرک‌نشینان برای هتک حرمت اماکن مقدس در قدس اشغالی و تشدید کشتار فلسطینی‌ها، به نحوی غیرمسئولانه و بی‌ملاحظه با آتش بازی می‌کند.

وی به رادیو صدای فلسطین گفت که رژیم صهیونیستی به جامعه بین‌المللی بی‌اعتنایی می‌کند و «به تصمیم‌های مشروع بین‌المللی احترام نمی‌گذارد و خود را فراتر از قانون می‌داند».

اخبار مرتبط

شهادت یک جوان فلسطینی در قدس/ سریال تخریب منازل ادامه دارد

ما باید به مردم فلسطین و اوکراین به یک اندازه اهمیت بدهیم

رویترز: آتش بس غزه تا ساعاتی دیگر اجرایی می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha