سرلشکر سلامی: انتقام شهید صیادخدایی را از دشمنان خواهیم گرفت

سرلشکر سلامی: انتقام شهید صیادخدایی را از دشمنان خواهیم گرفت

به گزارش سراج24؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار با خانواده سردار شهید حسن صیادخدایی از فرماندهان مدافع حرم که هفته گذشته در تهران در یک حمله تروریستی به شهادت رسید، با اشاره به رشادت‌های این شهید اظهار داشت: شهدایی که به‌دست صهیونیست‌ها به شهادت می‌رسند، شهدایی بسیار بلندمرتبه و با مقامی بسیار والاتر هستند، چراکه به‌دست بدترین افراد به شهادت رسیده‌اند و ان‌شاءالله انتقام او را از دشمنان خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: این شهادت‌ها به قوام و دوام اسلام کمک می‌کند، چراکه اسلام از ابتدا بر پایه شهادت ماند و اگر شهادت حضرت امام حسین(ع) و ائمه اطهار(ع) نبود، اسلام هم نبود.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه "امیدوارم که خداوند به ما توفیق ادامه راه این شهید را بدهد"، خاطرنشان کرد: چنین افتخاری برای این خانواده مبارک و نادر است، چرا که این روزها به‌ندرت کسی توفیق شهادت پیدا می‌کند. بازار شهادت در دفاع مقدس و جنگ داغ بود و هر روز تعدادی به شهادت می‌رسیدند، اما الآن شهادت یک توفیق ناب است. خداوند فردی را به‌عنوان شهید نزد خود می‌برد، که جایگاه بسیاری دارد.

سرلشکر سلامی با اشاره به شباهت شهادت شهید سپهبد علی صیادشیرازی و شهید صیادخدایی تأکید کرد: تا پیش از شهادت شهید صیادخدایی، یک شهید صیاد در ارتش داشتیم، پس از شهادت شهید صیادخدایی، سپاه نیز مفتخر به داشتن یک شهید صیاد شد. اگر به طریقه شهادت این دو شهید توجه کنیم، شیوه شهادت آن‌ها نیز مشابه یکدیگر است.

وی افزود: چند روز پیش که به قم سفر کرده بودم همه مردم خواهان این بودند که انتقام خون شهید صیادخدایی را بگیریم، همچنین در روز تشییع پیکر این شهید نیز مردم بر انتقام از قاتلان شهید صیادخدایی مُصِر بودند.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه نام شهید صیادخدایی جهانی شد، تصریح کرد: نام این شهید آوازه جهانی پیدا کرد و در جهان عزیز شد، در حالی که فردی گمنام بود و مردم او را نمی‌شناختند، اما به‌اذن خداوند یکباره انفجاری در جهان رخ داد و شهید صیادخدایی مانند خورشید در قله جهان درخشید. همه شهدا عزیز هستند و با کیفیت‌های متفاوتی به شهادت رسیدند، اما شهید صیادخدایی به‌نحوی به شهادت رسید که از انسان دلربایی می‌کند.

وی افزود: سیمای این شهید نیز بسیار مصمم، مطمئن و باصلابت است. او در این عالم آوازه جهانی پیدا کرد و اهل آسمان نیز او را به‌خوبی می‌شناسند.

سرلشکر سلامی، شهید صیادخدایی را الگویی مناسب برای جوانان جامعه دانست و تصریح کرد: اسلام با نام این شهدا ماندگار می‌شود و دین خدا بدون نام این شهدا ماندنی نیست.

وی ادامه داد: دشمن از قلب کاخ سفید و تل‌آویو او را ماه‌ها و سال‌ها، خانه به خانه و کوچه به کوچه تعقیب کرد تا در نقطه‌ای او را به شهادت برساند. عظمت این شهید به‌قدری است که دشمن با شهادت او خود را پیروز فرض می‌کند. شهید صیادخدایی در نگاه الهی نیز عظمت پیدا کرد و عزیز شد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ابراز این‌که شهادت، زیباترین سرنوشت برای انسان‌هاست، خاطرنشان کرد: آن‌ها که شهادت این عزیزان را تحمل می‌کنند نیز نزد خداوند بسیار عزیز هستند.

اخبار مرتبط

دشمن غاصب رو به ضعف و "مقاومت فلسطین" رو به قوت است

نامه میرحسین موسوی بیانگر روحیه اغتشاشگری او است/شهیدان سلیمانی و همدانی ضامن امنیت کشور هستند

تزریق گاز به سانتریفیوژها تیم مذاکره کننده را در موضع قدرت قرار داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha