دندانپزشکان جهادگر به زندان‌ها می‌روند

دندانپزشکان جهادگر به زندان‌ها می‌روند

به گزارش سراج24؛ به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدمات تأمینی و تربیتی کشور، معاونت «سلامت، اصلاح و تربیت» سازمان زندان‌ها طی انعقاد تفاهمنامه‌ای با گروه جهادی «منتظران ظهور»، خدمت‌رسانی درمانی به جامعه مددجویان را به شکل رایگان و در قالب خدمات ویژه دندانپزشکی و پزشکی پیگیری خواهد کرد.

در این راستا در نشستی که با حضور مرتضوی، معاون سازمان زندان‌ها و دکتر عادلی مدیر این گروه جهادی شکل گرفت، مقرر شد مبتنی بر این تفاهمنامه، طی یک سال خدمات ویژه دندانپزشکی و پزشکی به زندان‌های متقاضی و مددجویان آنان ارائه شود.

همچنین در این جلسه بر ارائه خدمات درمانی بصورت کاملا تخصصی و براساس اصول و موازین پزشکی و دندانپزشکی تأکید و بکارگیری افراد متخصص در گروه‌های جهادی مورد اهتمام قرار گرفت.

براساس مفاد این تفاهمنامه قرار است به مدت یک سال از ابتدای اردیبهشت 1401 تا انتهای فروردین 1402 تمام زندان‌های زیرنظر ادارات‌کل استان‌ها که نیاز به خدمات این گروه جهادگر فعال در حوزه پزشکی دارند، اعلام نیاز کرده  و به دنبال آن نیز این گروه جهادی طبق برنامه‌ریزی معین، به زندان‌های واجدالشرایط خدمت‌رسانی خواهند کرد.

به دنبال این تفاهمنامه و در اولین مرحله گروه جهادی «منتظران ظهور» از 12 تا 15 خرداد جهت ارائه خدمات دندانپزشکی به استان گلستان می‌روند. پیش از این نیز این گروه جهادی در 23 استان و 25 زندان  کشور خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه کرده‌اند.

نشست انعقاد این تفاهمنامه در هفته جاری و با حضور مرتضوی معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها و نیز دکتر عادلی مدیرگروه جهادی منتظران ظهور در سازمان زندان‌ها برگزار و مفاد آن به امضای طرفین رسید.

اخبار مرتبط

رفاه پیش‌بینی شده برای مجرمان سیاسی امروزه برای تمام زندانیان در حال اجراست/زندانیان در ایران لباس زندانی نمی‌‌پوشند

اعلام زنگ خطر زندان‌ها/ ۱۱۰ هزار خانواده زندانی نیازمند داریم

بازدید وزیر بهداشت و رئیس سازمان زندان‌ها از زندان قزل‌حصار

0 نظر

ارسال نظر

capcha