آلبوم «سپردمت به جاده‌ها» اثری از سالار عقیلی رونمایی شد

آلبوم «سپردمت به جاده‌ها» اثری از سالار عقیلی رونمایی شد

به گزارش سراج24؛ مراسم رونمایی از آلبوم «سپردمت به جاده‌ها»، کاری از سالار عقیلی  و مسعود پیروی، شامگاه جمعه ششم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور اهالیِ فرهنگ و هنر در مجموعه‌ی «فرهنگان فرشته»  برگزار شد.

مراسم رونمایی از آلبوم «سپردمت به جاده‌ها»، کاری از سالار عقیلی  و مسعود پیروی، شامگاه جمعه ششم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور اهالیِ فرهنگ و هنر در مجموعه‌ «فرهنگان فرشته»  برگزار شد.

سالار عقیلی هم در این مراسم، با ابراز خوشحالی از انتشارِ این آلبوم و همکاریِ مشترکش با مسعود پیروی و بهنام ابوالقاسم گفت: بسیار جای خوشحالی است که این اثر بصورت فیزیکی به دست مخاطبان می‌رسد. وی افزود: جایز تاسف دارد که این سال‌ها و در شرایط کنونی اکثر آلبوم‌ها و آثارِ موسیقایی بصورت مجازی منتشر می‌شوند چرا که این موضوع برای من به هیچ عنوان خوشایند نیست. 

مسعود پیروی آهنگساز این اثر، درباره‌ این آلبوم، انتخاب اشعار و همکاری با سالار عقیلی گفت: این آلبوم شامل هشت قطعه، دو آواز و شش تصنیف است؛ تمام ملودی‌ها بصورت مستقل و بدون شعر نوشته شده است و کلیت اثر به کمک شاعران و با همکاری آنان شکل گرفته است. وی افزود: با توجه به مشکلات تولید موسیِقی این مجموعه که با ترکیب و سازبندی متفاوتی انجام شده، کارِ تنظیمِ این اثر بسیار سخت و متفاوت بود که من از دوست عزیزم بهنام ابوالقاسم برای تنظیمِ حرفه‌ای این اثر سپاسگزارم.

بهنام ابوالقاسم هم در ادامه‌ی این برنامه گفت: موضوع مهم در این اثر ارتباطِ نزدیکِ اشخاص باهم بود و تمامی قدم‌هایی که در تولید این اثر برداشته شد، حرفه‌ای و درست بود و صدای سالار عقیلی هم این کار را بسیار زیبا کرده است.
در انتهای این مراسم نیز آواز و تصنیفی از سوی سالار عقیلی اجرا و جشن امضای این آلبوم برگزار شد.

آهنگساز این اثر مسعود پیروی است، خواننده سالار عقیلی و تنظیم کننده‌ی آن هم بهنام‌ ابوالقاسم. ‏‎در این اثر از شعرهای شاعرانی چون فروغ فرحزاد، اکبر آزاد، هوشنگ ابتهاج(سایه)، علی اطهری کرمانی، علیرضا کلیایی، احسان افشاری و اسماعیل امینی استفاده شده است و ناشرِ آن هم نشر و پخشِ «جوان» است.

نوازندگانی که در تولیدِ این اثر نقش داشته‌اند را هم پدرام فریوسفی و میثم مروستی(ویلن)، میثم مروستی (ویولا و شورانگیز) و آتنا اشتیاقی (ویلنسل)، رضا فرهادی(کنترباس)، سایوری شفیعی(کلارینت)، بهنام ابوالقاسم(پیانو و آکاردئون)، رضا فرهادی و بهتاش ابوالقاسم (درامز)، آزاد میرزاپور(سه تار‌)، علیرضا دریایی(کمانچه)، فریدون بهرامی(سازهای الکترونیک)، تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت وزیر ارشاد در فقدان زنده یاد محمدعلی کریمخانی

احسان خواجه‌امیری بعد از مدت‌ها کنسرت می‌دهد

اجرای کنسرت های علیرضا قربانی در اروپا

0 نظر

ارسال نظر

capcha