ری لیوتا برنده جایزه اسکار درگذشت

ری لیوتا برنده جایزه اسکار درگذشت

به گزارش سراج24؛ ری لیوتا بازیگر تحسین‌شده فیلم‌های «رفقای خوب»، «سرزمین رویاها» و بسیاری از نقش‌های دیگر سینما در ۶۷ سالگی درگذشت. ری لیوتا در حالی که در جمهوری دومینیکن مشغول فیلمبرداری فیلمی به نام «آب‌های خطرناک» بود، در خواب از دنیا رفت.

ری لیوتا با بازی در نقش شخصیت واقعی تبهکاری به نام هنری هیل در فیلم «رفقای خوب» مارتین اسکورسیزی به شهرت رسید، فیلمی که ژانر گانگستری را متحول کرد و انبوهی از موفقیت‌های تجاری و انتقادی را با خود به همراه داشت. از فیلم «رفقای خوب» به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تمام دوران‌ها یاد می‌شود. فیلمی که در سال ۱۹۹۰، شش نامزدی جایزه اسکار به دست آورد و در شاخه بهترین بازیگر مکمل مرد نیز (جو پشی) برنده جایزه اسکار شد.

این بازیگر آمریکایی یک سال پیش از موفقیت «رفقای خوب» در فیلم «سرزمین رویاها»در نقش جو جکسون بازیکن واقعی ورزش بیسبال در کنار کوین کاستنر بازی کرده بود که آن فیلم نیز موفقیت به همراه داشت و نامزد سه جایزه اسکار شد و از آن امروزه به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ورزشی تاریخ سینما یاد می‌شود.

تا به این لحظه جزییات علت درگذشت این بازیگر اعلام نشده است.

اخبار مرتبط

تلاش مارتین اسکورسیزی برای دیده شدن کلاسیک‌های ترمیم شده

ماجرای تبعیض در مهم‌ترین جایزه سینمایی دنیا به کجا رسید؟/زنان و سیاه‌پوستان چه سهمی در اسکار داشته‌اند؟

فیلم «رفقای خوب» و نسبت سینمای ایران با سالمندان/ عدم توجه فیلمسازان به مسائل جامعه ایرانی از دولت اصلاحات/ غربزدگی در سینمای ایران فیلمسازی با موضوعات بومی را به حاشیه برد

0 نظر

ارسال نظر

capcha