قدردانی حزب الله از پارلمان عراق؛

جرم انگاری عادی سازی بیانگر حمایت از آرمان فلسطین است

جرم انگاری عادی سازی بیانگر حمایت از آرمان فلسطین است

به گزارش سراج24؛ به نقل از العهد نیوز، حزب الله دیروز (جمعه) در بیانیه ای از تصمیم پارلمان عراق در جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی قدردانی کرد و این مصوبه را گامی بزرگ و مهم در حمایت از ملت فلسطین و درس تاریخی برای سازشکاران توصیف کرد. 
در این بیانیه آمده است که حزب الله با ابراز غرور و قدردانی از تصمیم تاریخی و مهم پارلمان عراق مبنی بر جرم انگاری عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی، آن را گامی بزرگ و در راستای مقابله با روند تحقیرآمیز عادی سازی برخی کشورهای عربی می داند. 
بیانیه حزب الله تاکید کرده که جرم انگاری عادی سازی به منزله حمایت از ملت فلسطین و مقاومت قهرمانانه آنها در برابر تجاوزات و تروریسم صهیونیستی است.
حزب الله لبنان افزوده است که این گام شرافتمندانه و شجاعانه حقیقت موضع، تعلق و دلبستگی ملت عزیز عراق، مرجعیت دینی و نیروهای سیاسی این کشور را در کنار فلسطین به روشنی آشکار می کند و بیانگر موضع قاطع و رویکرد همیشگی و شجاعانه حمایت عراق از آرمان فلسطین است، ملتی که نه اشغالگری‌های آمریکا و نه اوضاع وخیم سیاسی و اقتصادی سال‌های اخیر نتوانست آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. 
حزب الله در این بیانیه از احزاب سیاسی در کشورهای عربی و امت عرب خواسته با الگوگیری از پارلمان عراق، عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی را جرم تلقی کنند.

پارلمان عراق پنجشنبه با حضور ۲۷۵ نماینده از مجموع ۳۲۹ نماینده، قانون جرم انگاری رابطه با رژیم صهیونیستی را با اکثریت آرا به تصویب رساند. 
پارلمان عراق بعد از تعدیل نام قانون «ممنوعیت عادی سازی و برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی» به «جرم دانستن عادی سازی با رژیم صهیونیستی» آن را به تصویب رساند.
پس از تصویب این قانون، نمایندگان حاضر در پارلمان عراق شعار «نه به اسرائیل» سر دادند.
این لایحه قانونی به پیشنهاد جریان صدر و حمایت همه جریان های سیاسی شیعه (ائتلاف چارچوب هماهنگی) به پارلمان ارایه شد و با اکثریت آرا به تصویب رسید تا به این ترتیب راه را بر کسانی که درصدد ارتباط پنهانی با این رژیم غاصب هستند، ببندد و عراق برای همیشه از برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی مصون بماند.

اخبار مرتبط

در صورت موافقت طرف‌ها با پیش نویس اتحادیه اروپا برجام احیا می‌شود

سید حسن نصرالله: مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرد که رژیم صهیونیستی شکست پذیر است

هیچ موضوع لاینحلی در دستور کار مذاکرات وین نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha