اجتماع ۱۰۰ هزار نفری «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی آغاز شد

اجتماع ۱۰۰ هزار نفری «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی آغاز شد

به گزارش سراج24؛ اجتماع خانوادگی سلام فرمانده عصر امروز پنجشنبه از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آزادی با حضور ابوذر روحی مداح اهل بیت(ع) آغاز شد.

به دلیل استقبال زیاد خانواده‌ها از این اجتماع برگزار کننده مراسم از مردم خواسته اند که به ورزشگاه نیایند از طریق تلویزیون این مراسم را تماشا کنند. هم اکنون نیز درب های غربی ورزشگاه بسته شده است. 

مهدی سلحشور، عبدالرضا هلالی، سیدرضا نریمانی و حسین طاهری برای شرکت در اجتماع خانوادگی سلام فرمانده امروز در ورزشگاه آزادی حاضر خواهند شد.

بنا بر اعلام مجری برنامه، ابوذر روحی مداح اهل بیت(ع) ابتدا در خارج از استادیوم آزادی و در ضلع غربی برای خانواده‌هایی که نتوانستند وارد ورزشگاه شوند سلام فرمانده  اجرا خواهد کرد.

در این برنامه سرود سلام فرمانده و سرود رفیق شهیدم با نوای ابوذر روحی مداد رنگی با نوای رضا هلالی و رَجَز ای لشکر صاحب زمان با نوای حسین طاهری در ورزشگاه آزادی طنین‌انداز شد.

گروه پهلوونک‌های ایران‌زمین هم در این مراسم برنامه‌های جانبی دیگری برای این اجتماع بزرگ اجرا کردند.

تمام جایگاه‌های طبقه اول و سه چهارم جایگاه‌های طبقه دوم ورزشگاه آزادی پر شده و جمعیت حاضر در این استادیوم تاریخی در حال اجرای سرود هستند.

شبکه سوم سیما در حال پخش تصاویر زنده این حضور بیادماندنی در ورزشگاه آزادی است.


پرچم‌های سه رنگ ایران و پرچم سفید بزرگ یا قمر بنی‌هاشم میان مردم در هر جایگاه در حال توزیع است.

ابوذر روحی، ذاکر گیلانی اهل‌بیت علیهم‌السلام و خواننده سرود ملی و پرمخاطب «سلام فرمانده» است، برای اجرای یکصد هزار نفری این سرود در جایگاه حاضر شده است.

خواننده سرود «سلام فرمانده» در اظهارات کوتاهی گفت: خدا را شکر که این جمعیت پرشکوه به عشق امام زمان حضور پیدا کرده که نشان دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

او ادامه داد: قدردان تمام افرادی هستم که در شهرهای مختلف برای برگزاری برنامه‌ها و این اجتماع بزرگ در تهران تلاش کردند. همچنین از گروهی که به ما در اجرای این سرود کمک کردند، تشکر می‌کنم.

روحی گفت: تمام تلاش ما این است که این کار ما به چشم امام زمان (عج) بیاید و دقایقی ظهور ایشان را نزدیک کنیم.

پس از این سخنان، همخوانی سرود «سلام فرمانده» با همراهی تمام حاضران در استادیوم آغاز شد و ۱۰۰ هزار نفر از حضار این سرود ملی را به صورت ایستاده همخوانی کردند. اشعار این سرود روی اسکوربرد ورزشگاه حین خواندن هر بخش آن درج می‌شود.
 

با نزدیک شدن به غروب پنجشنبه و کاسته شدن از نور آفتاب، مجری برنامه از حضار خواست تا هنگام همخوانی سرود «مداد رنگی» نور تلفن‌های همراه خود را روشن کنند که این کار، صحنه زیبایی را در ورزشگاه آزادی رقم زد.

عبدالرضا هلالی، حسین طاهری، سیدرضا نریمانی و ابوذر روحی، چهار مداح حاضر در اجتماع «سلام فرمانده» در فراز «عهد می‌بندم روزی لازمت بشم» دست به دست هم دادند و پس از آن، هلالی با گفتن «اللهم عجل لولیک الفرج» از جمعیت حاضر «آمین» طلبید.

با پخش دوباره رجز «ای لشکر صاحب‌زمان» جمعیت فریاد «حیدر حیدر» سر دادند.

حسین طاهری شعرخوانی جدیدی براساس شعر حجت‌الاسلام جواد محمدزمانی که برای این مراسم آماده کرده بود، خواند. او در این باره گفت: قبل از خواندن این شعر چند مرتبه «الله اکبر» بگویید. در ابیاتی از این شعر به اهمیت سرود و شعار اشاره شد.

بخش پایانی شعر حسین طاهری درباره امام زمان (عج) و رهبر فرزانه انقلاب بود و جمعیت حاضر دعای سلامتی امام زمان را باهم همخوانی کردند.

یکی از ذاکران اهل‌بیت علیهم‌السلام در پایان این مراسم، برای شهادت امام صادق علیه‌السلام مرثیه‌خوانی و نوحه‌سرایی کرد و برنامه ملی همخوانی سرود «سلام فرمانده» با حضور یکصد هزار نفر در وزرشگاه آزادی تهران به پایان رسید.

اخبار مرتبط

میراث‌فرهنگی مایه قوام و انسجام ملی است

اردوی جهادی شهید احمد کاظمی

باغ کتاب پنج‌ساله شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha